Велика китайська стіна – грандіозна пам’ятка стародавньої архітектури. Або єрусалимська Стіна плачу – ізраїльська святиня, місце паломництва і молитов. А це – стінка! Альфа і омега типового інтер’єру, починаючи з 1970 років і аж донині.

В ній зберігали все найцінніше – від махрових шкарпеток до імпортного алкоголю. Ця суперконструкція могла займати половину площі невеличкої кімнати. Але без неї інтер’єр або, як тоді казали, "мебліровка", вважалася неповноцінною. Стінка мала бути в кожному домі.

Читайте також: Згадати Все. Дитячі іграшки

Радянські меблі в 1950-1960 роках нічим не поступалась західним аналогам. Дизайн – цілком у дусі епохи. Простота форм, мінімалізм, функціональність, якісні матеріали – такі речі зараз навіть мають колекційну цінність. У 1970 році же беруться штампувати типові, не дуже красиві і не зовсім якісні вироби. Їх легко зламати, але непросто дістати.

Щоб роздобути темно-коричневу лаковану стінку із ДСП, доводилось шукати блат, ставати на чергу – і врешті одним махом віддати аж 1000 рублів, які так довго збирали всією родиною.

Щоб дізнатись більше про радянську "мебліровку" – дивіться випуск програми "Згадати все".