Олена волонтер з Євпаторії, яка буває тут принаймні один раз на тиждень. Вона – правозахисниця, консультує кримчан, які не визнають окупацію Криму.

Послуги жінки стали в нагоді співробітникам міграційної служби. З часу окупації потік людей тут зріс в рази, а кількість персоналу не змінилась. В посиленому режимі працюють 4 спеціаліста.

Поруч з кримчанами послуги тут отримують місцеві та навіть громадяни Росії. Сергій Автоменко приїхав з Воронежської області. Чоловік подає документи на отримання українського громадянства. В Україні у нього родичі та друзі, та останнім часом все складніше перетинати кордон.

Найчастіше жителі півострова звертаються, аби отримати закордонний паспорт, вклеїти фотографію або отримати паспорт з настанням повноліття.

Українські прикордонники кажуть, – документи видані окупаційною владою на материку не визнають.

Сюди змушені їхати і ті, хто ходив на референдум у березні і такі, як Олена, які не визнають окупаційну владу. Складності з в’їздом та виїздом мають усі. Подорож – не з дешевих, а через те, що автобус з Криму їздить лише два рази на день – доводиться шукати собі нічліг. Загалом з початку окупації до міграційної служби України звернулись понад 30 тисяч кримчан, третина з них – у Херсонській області.