Відповідне рішення ухвалив Верховний Суд України. А повідомили про це у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Читайте також Фракція ОПЗЖ у Верховній Раді офіційно припинила своє існування
Необґрунтовані активи стягнуть на користь України
У рішенні йдеться про те, що на користь держави стягнуть 1,2 мільйона гривень. Це необґрунтовані активи, які належать колишньому народному депутатові Іллі Киві.
Слідству вдалося з'ясувати, що під час своєї каденції Ілля Кива здавав в оренду жомову яму. Причому він не мав на неї ані жодних документів, ані прав. Відповідно, заробляв кошти одіозний нардеп завдяки фіктивній схемі.
Ілля Кива отримав за оренду жомової ями 1 мільйон 242 тисячі та 236 гривні. Крім того, на його рахунок надійшли ще 10 тисяч гривень. Це були комісійні надходження, які він отримав за проведення безготівкових банківських операцій.
У Верховному Суді погодилися з висновками як Вищого антикорупційного суду, так і Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Результатом і стала конфіскація 1,2 мільйона гривень, незаконно отриманих за здавання в оренду жомової ями Іллею Кивою.
Жомова яма Киви: з чого все почалося
- Журналісти видання Bihus провели у 2020 році розслідування. Під час нього вдалося виявити, що Ілля Кива заробляє кошти на здаванні в оренду жомової ями. Причому мовиться про пристойну суму у понад мільйон гривень.
- Чергова порція інформації вивела на зв'язки між заробітком Іллі Киви та окупантами. Так, жомову яму в нього орендувала фірма ТОВ "Компанія "Сиквел", зареєстрована у Львові.
- Згодом з'ясувалося, що першим власником підприємства є Олександр Попівший. А вивчення його сторінки в "Однокласниках" показало, що він мешкає на окупованій території. Ба більше, чоловік публікував світлини з матчу між футбольним клубом "Зоря", а також збірною СРСР в окупованому Луганську.
- У САП попрохали конфіскувати у Киви 1,2 мільйона гривень, отриманих за жомову яму. Відповідне клопотання з'явилося ще у травні 2021 року.
- Наступного дня вимогу САП прокоментував сам Кива. Він підкреслив, що під час укладання договорів оренди все майно було задеклароване, а за отриманий прибуток нардеп сплачував податки.
- Уже влітку САП надала суду докази у справі про жомову яму та незаконне збагачення Киви на 1,2 мільйона гривень. А пізніше суд ці кошти у народного депутата конфіскував. Наприкінці року Кива потрапив до реєстру боржників, і відтоді з нього почали списувати кошти, отримані незаконним шляхом.
Тим часом МЗС Росії пробили чергове дно фейком про українських біженців: дивіться відео