Лідер КНР Мао Дзедун був переконаний — без ядерної зброї Китай ніколи не стане повноправним учасником на світовій арені. Ядерна програма КНР розвивалася з початку 1956 року за активної допомоги СРСР.

Саме радянські спеціалісти спроектували для китайців перший атомний реактор та передали необхідні технології та досвід для створення зброї нового типу. Після різкого погіршення радянсько-китайських відносин на початку 60-х років уся допомога від СРСР була відкликана.

Проте, це не змогло зупинити розвиток ядерної програми Мао. Перша атомна бомба Піднебесної мала потужність у 22 кілотонни, її створили на основі ізотопу урану 235. Загальна вартість створення першої атомної бомби вартувала комуністичній країні більше 4-х мільярдів доларів.

16 жовтня 1964 року спеціальна комісія рапортувала великому керманичу — Китай успішно випробував новий вид зброї. А вже у 1967 році китайці здійснили підрив термоядерної боєголовки.

Китайські атомні випробування стали справжньою несподіванкою для США. Вашингтонські генерали були переконані, що Пекін отримає доступ до клубу ядерних держав лише в середині 70-х.

Зараз ядерні війська Китаю є одними з найбільш засекречених в світі. Тому ядерний потенціал Піднебесної залишається практично невідомим і може коливатися від 80-ти до двох тисяч ядерних боєголовок.