Прикордонна зустріч начальників генштабів Збройних сил України та Війська Польського традиційно відбувається у Львові – в Національній академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Про це повідомили на сторінці Сухопутних військ у Facebook.
Читайте також: На Донбасі посилилися обстріли з боку ворога, в ЗСУ є поранені
Війна з Росією
Під час зустрічі Хомчак наголосив, що Росія продовжує воювати проти українського народу і постійно мати важіль впливу на Україну шляхом ведення бойових дій на Донбасі.
Ключова мета агресивної політики Москви – встановлення контролю над усією Україною та зупинення її руху до членства в НАТО,
– зазначив керівник штабу ЗСУ.
Руслан Хомчак – керівник генштабу ЗСУ
Нагадаємо, до слова, що командувачем Десантно-штурмових військ України 21 серпня став Євген Мойсюк.
Військова співпраця України та Польщі
Під час офіційних переговорів між делегаціями обговорювали актуальні питання змін у системах управління ЗС України та Республіки Польща, стан і перспективи розвитку українсько-польської співпраці.
Головно мовилося про те, що ЗСУ використовують успішний досвід інтеграції Війська Польського до НАТО (Польща у НАТО уже понад 20 років). Польська ж сторона хотіла б використовувати досвід ЗСУ, отриманий під час відбиття агресії РФ на Донбасі.
Також у 2019 році відбудеться спільна участь військовослужбовців України та Польщі в командно-штабному навчанні із залученням військ "Репід Трайдент – 2019" і у багатонаціональних навчаннях "Кленова арка – 2019" (усе – восени).
Раймунд Анджейчак – начальник генштабу Війська Польського
Стратегічна роль України
"Україна відіграє ключову роль у регіоні. Для нас надзвичайно важливим було зрозуміти, що насправді відбувається в Україні, почути українську сторону та усвідомити, що необхідно зробити, щоб Україна успішно розвивалася у військовій сфері", – зазначив начальник генштабу військ Польщі.
Читайте також: Польщі сподобався "план США із залякування Росії", – Die Zeit
Також Анджейчак зазначив, що "Польща як сусідка України не може бути осторонь українських проблем з агресивним сусідом – Російською Федерацією".
Наш обов’язок – спілкуватися та співпрацювати одне з одним, щоб безпека всіх українців та поляків була гарантована на найвищому рівні,
– підсумував Анджейчак.
"Найголовніше, що сьогодні пан генерал-лейтенант Раймунд Анджейчак підтвердив, що він повністю сприятиме нашому руху в Європу та інтеграції в НАТО через обмін досвідом, експертну дорадчу допомогу та спільні стажування", – наголосив Хомчак.