Загалом на Банковій зібралося близько сотні протестувальників, повідомляє журналіст 24 каналу Андрій Костюк. Серед них і потерпілі під час Революції гідності та родичі героїв Небесної сотні.

Важливо: Гальмування справи Майдану: що про це відомо та які наслідки матиме

Активісти виходять під ОПУ втретє. Вони виступають проти зупинки розслідування справ Майдану і вимагають від керівництва України продовжити його.

Також люди вимагають, аби цими справами не займався голова Державного бюро розслідувань Роман Труба. Активісти переконані, що на Трубу може мати вплив Андрій Портнов – одіозний юрист та ексзаступник голови АПУ Віктора Януковича.

Зараз ми спостерігаємо саботаж і затягування з боку керівника ДБР Труби, відсутність політичної волі, пасивність народних депутатів. Справи Майдану перебувають у підвішеному стані і можуть взагалі лишитись так і нерозслідуваними, а убивці непокараними,
– наголошують активісти.


Мітинг через нерозслідування справ Майдану під ОПУ / фото 24 каналу, Андрій Костюк

Мітингувальники тримають в руках портрети Героїв Небесної Сотні та плакати з написами "Дедлайн 20.11.19", "Якшо вбивць не зупинити, все повториться, "Справи Майдану – екзамен на Гідність", "Вбивці мають бути покарані" тощо.

Активісти вимагають продовжити розслідування справ Майдану / фото 24 каналу, Андрій Костюк

Згодом протестувальники виклали під Офісом Президента напис зі свічок "Майдан. Забуттю не підлягає".


Напис "Майдан. Забуттю не підлягає" під ОПУ / фото 24 каналу, Андрій Костюк

Що відомо про справи Майдану?Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику "Справу Майдану". Вона нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Святошинський райсуд Києва розглядає справу проти ексберкутівців Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури й Олега Янішевського. Їх звинувачують у масових розстрілах людей на Майдані 20 лютого 2014 року.

Про підозру також повідомили організаторам, виконавцям та середній ланці. Серед них фігурують прізвища таких ексчиновників: президента-втікача Віктора Януковича, ексголови СБУ Олександра Якименка і його ексзаступників, ексгенпрокурора Віктора Пшонки тощо.

Більше читайте тут: Чи можна вважати, що справа розстрілів на Майдані розкрита: відповідь Горбатюка

Розслідування справ Майдану: головне

  • Розслідуваннями справ Майдану усі ці роки займався відділ Спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури під керівництвом Сергія Горбатюка.

  • 19 лютого 2019 року, напередодні річниці розстрілів у центрі Києва, моніторингова місія ООН з прав людини в Україні констатувала, що за 5 років після протестів на Майдані досягнуто лише обмежений прогрес у розслідуванні вбивств і насильницьких смертей 98 осіб.

  • 21 жовтня у ГПУ створили департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, скоєні під час Революції Гідності 2013-2014 років. Злочини часів Майдану тепер розслідуватиме Державне бюро розслідувань, за діяльністю якого наглядатиме новостворений департамент у Генпрокуратурі.

  • 23 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про звільнення Горбатюка. Після цього Горбатюк заявив, що слідство у справах Майдану призупинено, в ГПУ, зі свого боку, розслідування та забезпечення невідворотності покарання у справах Майдану називають пріоритетними.
  • 5 листопада ДБР заявило, що розслідування злочинів, що сталися за час Майдану, тимчасово призупиниться. Усе через надмірне навантаження на Бюро та брак слідчих.