Новим командувачем Сил ТрО став генерал-майор Анатолій Баргилевич. У понеділок, 9 жовтня, на сайті Офісу Президента з'явився указ №679, в якому йдеться про призначення Баргилевича, інформує 24 Канал.

Дивіться також Думали, бачать дочку востаннє, бо це квиток в один кінець: історія сім'ї захисників Плебановичів

Баргилевич став командувачем Сил тероборони

Іншим указом №678 Зеленський звільнив із цієї посади Ігоря Танцюру.

Анатолій Баргилевич був фактично першим командувачем Територіальної оборони, ще у складі Сухопутних військ ЗСУ, який почав створювати та розбудовувати потужну систему військ ТрО ще до повномасштабного вторгнення.

На початку великої агресії Росії – один із небагатьох генералів хто не в кабінеті, а зі зброєю в руках очолив оборону найважливішого сектору №1 оборони Києва на Гостомельському напрямку. На чолі угруповання, основу якого складали підрозділи ТрО не допустив захоплення столиці зі сходу.

Що відомо про Анатолія Баргилевича: дивіться відео

Майже півтора року очолював штаб оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця", війська якого провели ряд визначних воєнних операцій зокрема Харківський наступ.

Баргилевич раніше був заступником начальника штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ.

У 2016 році Баргилевича нагородили орденом Данила Галицького "за особистий внесок у зміцнення обороноздатності України, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час виконання військового обов'язку".

Танцюра був командувачем тероборони понад рік

Першим очільником Сил тероборони президент призначив бойового генерала Юрія Галушкіна. У травні 2022 року його замінив Ігор Танцюра.

Російські військові намагались вбити Ігоря Танцюру під час його поїздки у Бахмут. Інформацію підтвердив командир 127 бригади ТрО Роман Грищенко.

Інформацію нібито про "ліквідацію" Танцюри поширював колишній ватажок вагнерівців Євгєній Пригожин, який буцімто загинув наприкінці літа.

Тоді в Інституті вивчення війни заявляли, що відповідними фейками російські ультранаціоналісти намагаються презентувати будь-які російські операції як "затримку" потенційного українського контрнаступу.

Що відомо про тероборону

До складу Сил тероборони входять: командування, 4 регіональні управління, 25 бригад (по одній у кожній області та Києві) й орієнтовно 150 батальйонів (один на район).

У травні 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким надала можливість територіальній обороні виконувати завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій. Рішення про виконання завдань ТрО в таких районах ухвалює Головнокомандувач ЗСУ.