Як повідомляє видання "Апостроф", причиною зустрічі стала необхідність обговорити зауваження АМКУ та інших держорганів до проекту ліцензійних умов для лотерейних операторів, розробленому Мінфіном.

"АМКУ бачить, що ринок серйозно хворий. Звичайно, потрібно розуміти, що АМКУ це не той орган, який є регулятором в цій сфері. Але ми орган, який захищає конкуренцію. Ми почали дослідження з точки зору деяких дискримінаційних, неконкурентних критеріїв, які ми виявили в проекті постанови КМУ, розроблений Мінфіном, яким затверджуються ліцензійні умови з випуску лотерей", розповіла державний уповноважений Антимонопольного комітету Агія Загребельська.

На робочій зустрічі в АМКУ 19 вересня активно обговорювалося питання нових ліцензійних умов для лотерейних операторів, які обмежують доступ до роботи компаніям-гравцям, крім одного (компанії "УНЛ").

На думку віце-президента компанії "М.С.Л." Євгенія Власенко, в тексті проекту ліцензійних умов є положення, які серйозно погіршують конкуренцію на ринку, будучи явно дискримінаційними по відношенню до деяких його нинішніх учасників, зокрема компанії "М.С.Л.".

"У світі існує три підходи до організації лотерейної діяльності на рівні держави: заборона, державна монополія або ліцензування. Але наш Мінфін в своїх ліцензійних умовах, схоже, придумав четвертий тип монополія через ліцензію", вважає Євген Власенко. За його словами, мова йде про п.п.13 і 14 проекту ліцензійних умов, якими двом з трьох діючих операторів забороняється працювати на ринку.

Виходить, що Мінфін через проект ліцензійних умов сприяє монополізації ринку третім операторам, що залишилися ("УНЛ").

"Проблеми на ринку є, і вони потребують негайного вирішення, відсутність ліцензійних умов закриває ринок, але прийняття їх у вигляді, запропонованому в проекті Мінфіну, не зможе його відкрити", зазначила Агія Загребельська на своїй сторінці в мережі Facebook.

Держуповноважений АМКУ Агія Загребельська пообіцяла, що АМКУ має намір тримати під контролем всі процеси, що відбуваються навколо лотерейної індустрії в Україні. Комітет має намір закінчити розпочате дослідження лотерейного ринку до кінця 2017 року.

Нагадаємо, організовувати лотереї в Україні сьогодні мають право чотири оператори: "М.С.Л.", "Патріот", "УНЛ", а також державний банк Ощадбанк (не займався лотереями з моменту отримання ліцензії). Як повідомив глава комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко виданню "Бізнес", в нових ліцензійних умовах для операторів лотерейного ринку присутні дискримінаційні положення, згідно з яким двом з трьох діючих операторів фактично заборонено проводити діяльність з випуску лотерей, хоча законом "Про державні лотереї в Україні" така заборона не передбачена.