Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан пояснив 24 Каналу, що до Кримського мосту ці ракети не дістануть. Для цього ЗСУ потрібні ATACMS у модифікації М39А1 з дальністю до 300 кілометрів.

Дивіться також Могли уразити вертольоти росіян у Бердянську: що відомо про ракети ATACMS, які отримала Україна

"Можливо, ракети М39 долетять тільки до півночі Криму у районі Джанкоя. А до Керченського мосту, до півдня Криму ці ракети не дістануть. Туди потрібні ракети М39А1 з дальністю до 300 кілометрів", – пояснив він.

Чи отримає Україна ракети М39А1

Роман Світан зазначив, що Україна просила у США ракети ATACMS у модифікації М39А1 з дальністю до 300 кілометрів. Чи отримають ЗСУ ці ракети, залежатиме від політичної ситуації та дій Росії, зокрема.

Те, що зараз роблять росіяни у районі Авдіївки, Луганська. У США боялись таких дій, тому, найімовірніше, було прийняте рішення про передачу ATACMS. Далі залежатиме від розвитку ситуації,
– припустив полковник ЗСУ у запасі.

У Криму розташовані аеродроми, які можуть напряму використовувати російські окупанти. Їх потрібно тримати під оперативним контролем, щоб ворог не міг рухатись у бік Херсонського та Запорізького напрямків. На думку військового експерта, Україна отримає ATACMS з дальністю до 300 кілометрів.

Світан про ракети ATACMS: дивіться відео

Україна отримала ATACMS: головне

  • У ніч на 17 жовтня Україна завдала вдалих ударів по російських гелікоптерах та аеродромах у Луганську та Бердянську. Західні ЗМІ написали, що ЗСУ вперше використали проти російських військ далекобійні ракети ATACMS, які США таємно передали напередодні.
  • Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Україна вперше використала далекобійні ракети ATACMS. Згодом у Білому домі підтвердили, що США передали нашій державі ATACMS з дальністю дії до 165 кілометрів.
  • Видання Politico написало, що рішення про надання ATACMS для України ухвалили ще 30 серпня, Київ отримав їх у межах пакета військової допомоги від 21 вересня. Постачання цих ракет тримали у секреті, щоб Росія не встигла перемістити склади техніки за межі, куди сягають ATACMS.