Фото списку із іменами усіх заступників оприлюднив нардеп від фракції "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко на своїй фейсбук-сторінці.

Важливо: Клименко очолить Нацполіцію замість Князєва

Окрім Ярового, просто заступниками будуть Сергій Гончаров, Тетяна Ковальчук, Антон Геращенко, Катерина Павліченко та Олександр Гогілашвілі.


Шість заступників Авакова / зображення 24 каналу

Сергій Яровий


Сергій Яровий/ Джерело: mvs.gov.ua

На цій посаді він не новий – був заступником Міністра внутрішніх справ України від 2014 року.

  • Йому 61 рік. Закінчив Тбіліське вище артилерійське командне училище імені 26 бакинських комісарів, Військову академію імені Фрунзе та Одеський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ.
  • Служив у військах Радянської армії, потім був заступником командира по службі – начальником штабу 7 полку 3 дивізії Національної гвардії України. Згодом став командиром 9 окремого батальйону 3 дивізії Національної гвардії України.
  • У 2004 році, після ще кількох етапів службового росту, Сергія Ярового призначили начальником управління Південного територіального командування внутрішніх військ МВС України. Цю посаду займав до 2010 року.
  • З 2010 року Яровий став начальник Головного управління – командувачем внутрішніх військ МВС України. З посади його звільнили у 2012 році.
  • Цього ж року Ярового призначили радником Міністра Служби Міністра МВС України. В 2012-2014 він був радником Міністра Департаменту забезпечення діяльності Міністра, стратегічного аналізу та прогнозування МВС України.

Знайте більше: У Зеленського пояснили, чому Аваков залишився на посаді

Сергій Гончаров


Олексій Гончаров/ Джерело: mvs.gov.ua

Він також не новопризначений. Заступником міністра внутрішніх справ він став у липні 2018 року. Загалом у структурі відомства працював від 2015 року.

Гончаров координуватиме питання функціонування Єдиної інформаційної системи МВС, системи авіаційної безпеки, забезпечення поліцейських житлом, адміністративними послугами тощо.

Тетяна Ковальчук


Тетяна Ковальчук/ Джерело: mvs.gov.ua

Працює на посаді заступниці очільника МВС від 2016 року. У 2013-2014 роках вона була помічницею тоді ще депутата Арсена Авакова. Від 2014 до 2016 була помічником міністра, потім стала директора департаменту організаційно-апаратної роботи МВС України.

Вона займатиметься міжнародним співробітництвом з органами ЄС та НАТО та іншими міжнародними організаціями.

Читайте також: Чистка у Нацполіції – Аваков звільнив Аброськіна, Невгаду і Купранця

Антон Геращенко


Антон Геращенко/ Фото з соцмереж

Ексдепутат Верховної Ради. Після призначення Арсена Авакова виконувачем обов’язків міністра внутрішніх справ став його позаштатним радником. На цій посаді залишався з 20 березня до 20 листопада 2014 року. Як народний депутат входив до складу Колегії МВС.

Геращенко займатиметься координацією законодавчого забезпечення діяльності міністерства, взаємодії з Верховною Радою і парламентськими комітетами, Громадською радою при МВС, комунікаційного діалогу з громадськістю та ЗМІ.

Катерина Павліченко


Катерина Павліченко/ Джерело: expertky.povaha.org.ua

Голова Української асоціації працівниць правоохоронних органів, заступниця начальника Департаменту патрульної поліції Нацполіції.

Павліченко координуватиме питання моніторингу дотримання прав і свобод людини в діяльності органів системи МВС.

Олександр Гогілашвілі


Олександр Гогілашвілі/ Фото з соцмереж

Волонтер, співробітник міжнародної громадської організації "Центр здорової молоді", що займається наданням послуг з фізичної та психологічної допомоги наркозалежним особам.

Він займатиметься питаннями протидії наркозлочинності, взаємодією міністерства з різними релігійними і конфесійними групами.

Верховна Рада призначила нових міністрів в уряд 29 серпня. Серед них залишились 2 міністри попереднього уряду: Арсен Аваков і Оксана Маркарова.

Призначення Авакова викликало хвилю обурення. Напередодні засідання Ради українці навіть влаштували протест "Аваков – чорт". Згодом Олексій Гончарук заявив, що рішення залишити Авакова у новому уряді було одним із найскладніших. Проте, главі МВС чітко "окреслили червоні лінії", за які не можна переступати.

Вам буде цікаво: Зеленський залишив Авакова: кому це вигідно та чого очікувати


Провали Авакова на посаді глави МВС / Інфографіка 24 каналу