Так, лише після 25 днів з моменту катастрофи, 9 січня очільник Кремля прокоментував її, назвавши одним із найсерйозніших викликів у галузі екології за останні роки. Також диктатор доручив створити штаб для подолання наслідків цього лиха, передає 24 Канал з посиланням на брифінг речника МЗС Георгія Тихого.

Дивіться також Чи загрожує розлив нафти у Чорному морі Одесі та Миколаєву: у ВМС і Центрі екології відповіли

Заторможена реакція Путіна

За словами Тихого, з 15 по 31 грудня витік нафтопродуктів у море тривав, і російська влада не вживала жодних дієвих заходів для ліквідації катастрофи. Лише після того, як масштаби стали занадто очевидними для приховування, російське керівництво почало демонструвати стурбованість і бурхливу діяльність.

Дипломат підкреслив, що аварія ворожих танкерів у Керченській протоці підтверджує нездатність Росії дотримуватися безпеки судноплавства. Ця трагедія – прямий наслідок російської агресії проти України.

Тихий зауважив, що "тіньовий флот" країни-агресорки не тільки приносить їй мільярди доларів доходу, але й підвищує ризик подібних екологічних нещасть. Тому представник МЗС звернувся до союзників посилити санкційні обмеження щодо операторів "тіньового флоту" Кремля.

За словами біолога, мазут, який розповсюджується внаслідок аварії російських танкерів у Керченській протоці, становить серйозну загрозу для одеського узбережжя. Плями мазуту можуть досягти Одещини вже до середини січня.