Для цього, на думку Азарова, необхідно розробити нові заходи з підтримки розвитку тваринництва. У результаті, як очікує Прем’єр, українські м'ясо та молоко вже в невдовзі підкорятимуть світові ринки.

"Україна досить швидко може стати провідним гравцем на міжнародних ринках продукції тваринництва. Наростити за рахунок цього експортний потенціал", — сказав Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

У профільному міністерстві очільника уряду в його амбітності підтримують. Як запевняють у Національній академії аграрних наук, щороку збільшувати чисельність худоби на сотні тисяч голів теоретично цілком можливо, слід лише змусити корів більше народжувати.

«На сьогоднішній день вихід телят на сто корів, є такий зоотехнічний термін, менший за 70. Тобто зі 100 корів 70 дають нащадків, а 30 є яловими. Якщо ми цей показник піднімемо всього на 10 пунктів, і він буде сягати 80 голів, то в Україні 2,5 мільйони корів, 10% — це 250 тисяч телят щороку».
— перший заступник Міністра агрополітики, президент НААН Микола Безуглий


Експерти сумніваються
Утім, на практиці така демографічна політика уряду в аграрній галузі навряд чи дасть очікувані плоди, вважають експерти.

За нинішнього рівня держпідтримки галузі, на думку фахівців, уряду не вдасться навіть зупинити тенденцію вирізання українських корів. Адже на тлі скорочення закупівельних цін на молоко, попри спеціально укладений меморандум про його недопущення, фермери та селяни не відчувають державної допомоги вже більше року.

«Ті гроші, що закумулювалися на спецфонді держбюджету, і які планувалися в подальшому направити на підтримку молочного тваринництва, так і залишилися невикористаними».
— заступник гендиректора Української аграрної конфедерації Олександр Ярославський


Шукають нову модель
Тим часом перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський закликає селян не плакатися, а урядовців - не відмахуватися. І разом шукати нову модель держпідтримки АПК. Адже нинішня - нікуди не годиться, погоджується чиновник.

Зокрема й через шалений рівень корупції. За даними Хорошковського, сьогодні до сільгоспвиробників доходить, в кращому разі, половина державної допомоги. Хоча суми виділяються значні — близько 20 мільярдів гривень щорічно.

«Ми аналізували в уряді декілька разів, чому все ж таки поголів’я худоби скорочується. І бачимо, що система й недофінансована, і неефективна в тому вигляді, в якому вона є. Зараз ми в пошуках нової моделі».
— перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський

"Я думаю, Мінагрополітики найближчим часом запропонує якийсь інший підхід, і ми будемо з цим працювати", — сказав Хорошковський.

Утім, цілком можливо, що після опрацювання нового підходу, вітчизняний агрокомплекс уже не побачить мільярдних дотацій. Адже, за словами Хорошковського, уряд має намір остаточно визначитися з політикою розбудови вітчизняного агросектору і обрати або дотаційну, або самоокупну модель галузі.