Президент США, відповідаючи на питання журналістів під час пресконференції, розповів, чи планує розширювати спектр застосування дозволених засобів на території Росії.

Дивіться також Чи мають США план перемоги України над Росією: що сказав Байден

Можна бити лише по скупченнях поблизу кордону

Нещодавно Байден змінив свою політику проти того, щоб дозволити Україні використовувати американську зброю для атак усередині Росії, дозволивши Києву запускати американські ракети великої дальності по російських цілях поблизу кордону з Харківщиною. За словами Байдена, позиція Вашингтона щодо ударів по території Росії американською зброєю поки не змінилась.

Очевидно, що просто поряд із кордоном Росії та України є багато сенсу в тому, щоб Україна могла атакувати те, що прямує з-за цього кордону. Щодо застосування далекобійної зброї по території у глибині Росії – ми не змінили свою позицію,
– відповів президент США.

Отже, на пресконференції Байден чітко дав зрозуміти, що поки не дозволить Україні розширити використання ракет, переданих США, по території Росії.

Україна та США підписали безпекову угоду на полях саміту G7

  • Президенти України та США уклали важливу двосторонню безпекову угоду, терміном на 10 років. Вона націлена на посилення українських оборонців, які протистоять російській агресії.
  • Угода включає постачання бойових ескадрилей літаків F-16, систем Patriot та спільне виробництво зброї. Також договір передбачає, що США підтримує українське членство в НАТО.
  • Укладена безпекова угода між Зеленським та Байденом на 10 років відкриває можливості для співпраці в розвідці, обороні та кібербезпеці. Угода може бути найсильнішою через обсяг позицій, але й найслабшою через складну виборчу кампанію у США.