Це 24 Каналу прокоментував колишній посол України в США Валерій Чалий. На його думку, слова Байдена не вплинуть на домовленості Вашингтона й Пекіна, але подальші кроки буде робити важче.

Читайте також Росія тиснеться до Китаю, а у Пекіна свої інтереси: про що Блінкен домовлявся із Сі Цзіньпіном

Емоційна реакція Китаю

Як зазначив Чалий, дипломатичний візит Держсекретаря США Ентоні Блінкена до Китаю відбувся краще, ніж очікували. Це підкреслив навіть Байден.

Мене здивувало те, що відразу публічно прозвучали такі речі. Можливо, це правдиво та чесно, але чи дасть це позитивний результат. Я думаю навпаки,
– прокоментував заяву Байдена колишній посол України в США.

Китай готовий співпрацювати зі Сполученими Штатами. Китайці в цьому зацікавлені й вони залежать від Америки. Однак у Пекіні точно не хочуть, щоб багато речей публічно озвучувались і їм давались публічні оцінки.

"Нічого особливого Байден не сказав, але час, відразу після візиту Блінкена, викликав таку емоційну реакцію китайців", – сказав Чалий.

Чи вплине заява Байдена на відносини США та Китаю: дивіться відео

Дипломатичний відкат

Колишній посол України в США розповів, що є декілька різних способів зробити так званий "дипломатичний відкат". Зокрема, МЗС чи Держдепартаменту США можуть зробити відповідну заяву. Або ж можуть бути додаткові питання від журналістів президенту США.

"Швидкість, з якою відповіли китайці дуже насторожує, як правило вона, так не робить", – додав Чалий.

Візит Держсекретаря США до Китаю: коротко

  • Візит Блінкена до Китаю мав відбутися у лютому 2023 року. Проте він був скасований через появу в небі над Сполученими Штатами китайського кулі-шпигуна. Тоді стосунки між США та Китаєм значно напружились.
  • 18 червня Державний секретар США все ж таки приїхав у Китай. Блінкен став першим високопоставленим американським дипломатом, який поїхав у Пекін за останні п'ять років.
  • Ймовірно, візит Блінкена може підготувати підґрунтя для зустрічей Сі Цзіньпіна та Джо Байдена на багатосторонніх самітах у 2023 році.