Сполучені Штати Америки також скасовують режим надзвичайної ситуації, який на кордоні з Мексикою діє з 2019 року. Його запровадив ще Дональд Трамп, та й загалом будівництво стіни – це його ідея й передвиборча обіцянка.
Доречно згадати Яким Трампа запам'ятає світ: добірка скандалів та яскравих моментів
Байден продовжує ліквідовувати ініціативи Трампа
Режим надзвичайного стану Трамп запровадив для того, аби спростити процедуру виділення грошей у регіон – власне, для будівництва стіни. Річ у тім, що Конгрес тривалий час не погоджував суму, яку вимагав Трамп (5,7 мільярда доларів).
Це призвело навіть до урядового шатдауну – тимчасового припинення роботи всіх федеральних установ (аж на 35 днів). 800 тисяч людей не отримали зарплати й премії.
Після введення надзвичайного стану стіну стали будувати швидше, і до листопада 2020 року відзвітували про 644 опрацьовані кілометри. До 20 січня – дня інавгурації Байдена – Трамп планував повністю завершити будівництво.
Зробити це не вдалося. А 21 січня, одразу після інавгурації, Байден зупинив будівництво стіни. Тепер же, в лютому, Білий дім вирішив повністю закрити проєкт (щоправда, вже побудовані споруди зносити не будуть).
Коротко про "стіну Трампа"
- Насправді стіну на кордоні США та Мексики почали будувати ще в 1990-х. Але кордон між країнами довгий – приблизно 3000 кілометрів, тож будівництво потребувало чималих зусиль та грошей.
- Трамп, коли балотувався у президенти, різко виступав проти мігрантів та обіцяв, що добудує цю стіну. На момент, коли Трамп став президентом, стіна була збудована вже на 1053 кілометри.
- За чотири роки вдалося збільшити цю стіну аж на 76 кілометрів. Решта з відзвітованого – це посилення або заміна старих конструкцій (як підрахували у BBC).