Про це він повідомив на брифінгу після зустрічі з радником президента США з питань нацбезпеки Джейком Салліваном. Окрім цього, Єрмак прокоментував й майбутній Саміт миру.

Дивіться також Україна виграла час: чому країни Європи повертають призов до армії, зокрема жінок

Питання угоди та Саміту миру

Андрій Єрмак на брифінгу повідомив, що вже дуже скоро буде підготовлена безпекова угода із США. Тоді український та американський президенти зможуть підписати документ, який дійсно буде історичним. Він зазначив, що раніше мало хто вірив, що безпековий документ, погоджений у Вільнюсі, стане можливим.

Сьогодні вже більше тридцяти країн підписали цю декларацію, скоро буде сорок. Я думаю, що дуже скоро ми зможемо підготувати, і наші лідери зможуть підписати угоду зі Сполученими Штатами, яка дійсно, я впевнений, буде історичною,
– сказав Єрмак.

Окрім цього, під час виступу глава Офісу президента зазначив, що не вважає, що Саміт миру потрібно переносити.

Вважаю, що потрібно використовувати цей момент. Ви знаєте, що остання зустріч радників глав держав зібрала 84 країни. І я вважаю, що кількість цих країн зростає,
– сказав Єрмак.

За словами очільника ОП, зараз ніхто не говорить вже, що самміт це щось нереальне. Станом на сьогодні вже обговорюються дати, місце, деталі тощо.

Окрім цього, він додав, що останній візит спеціального представника Китаю дає обережну надію на те, що Піднебесна також братиме в цьому процесі участь.

Безпекові угоди

  • 1 березня Україна підписала двосторонню безпекову угоду з Нідерландами. Це сталося під час візиту прем'єр-міністра Марка Рютте. Зазначається, що документ передбачає, що у 2024 році Нідерланди нададуть нашій державі два мільярди євро. Також Нідерланди пообіцяли надавати України допомогу протягом 10 років.
  • 24 лютого Україна підписала безпекові угоди також із Канадою та Італією – це сталося також під час візиту очільників країн до Києва. Зокрема, договір із Канадою передбачає виділення у 2024 році понад 3 мільярди канадських доларів макрофінансової та оборонної допомоги Україні.
  • 23 лютого таку угоду було укладено з Данією. Окрім класичних пунктів угоди, як ось підтримка України в НАТО і ЄС, співробітництво в галузі оборонної промисловості, у сфері розвідки, кібербезпеки, відновлення України, договір містить також потужні військові зобов'язання – зокрема, щодо F-16.