Роман Світан, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт розповів 24 Каналу, що до Казанського заводу більше тисячі кілометрів, але безпілотникам української розвідки вдалось дістатись до Татарстану. Росія виготовляла та ремонтувала там стратегічні бомбардувальники.
До теми Дефіцитний у Росії і був на озброєнні України: що відомо про бомбардувальник Ту-160
Важлива ціль для України
Один з військових літаків, який виготовляла Росія у Казані – Ту-160. За словами полковника запасу ЗСУ, цей літак може нести 12 ракет типу Х-101 та Х-555. Такими ракетами Росія обстрілює Україну.
Росія поки не використовувала Ту-160 через те, що цей бомбардувальник потребує великої кількості авіаційного гасу – це 170 тонн в 1 літак,
– сказав Світан.
Він вважає, що українським спецслужбам варто продовжити удари по російських НПЗ, адже це також "важлива військова ціль".
Авіаційний гас без якого літаки не можуть літати виготовляють на російських нафтопереробних заводах. А ми вже майже місяць не чуємо про удари по НПЗ, для того, щоб убезпечити наше небо від російських літаків,
– підкреслив військовий експерт.
Роман Світан зауважив, що Головне управління розвідки грамотно виконало бойове завдання у російському Татарстані.
Це ще раз доводить, що наші спецслужби на високому рівні,
– підсумував він.
Дрони у повномасштабній війні
- У лютому 2024 року президент Зеленський віддав наказ щодо формування армії безпілотників. Відомо, що українські безпілотники можуть долати від 700 до 1000 кілометрів.
- Безпілотники 9 квітня здійснили атаку на Борисоглєбську у Росії, ціллю став місцевий навчальний авіаційний центр. Є інформація, що за цю атаку відповідає Головне управління розвідки.
- Українські інженери створили розвідувальний безпілотник WarDog. Він придатний для роботи в умовах складного рельєфу та радіоелектронної боротьби.