Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, зауваживши, що БпЛА Bayraktar ще допомагатимуть посилювати вогневе ураження противника.
Читайте також Це війна технологій, – Федоров розповів, де Україна переважає Росію, а де поступається
Які нові завдання Bayraktar
Світан нагадав, що безпілотники Bayraktar зіграли свою роль, коли російська ППО була практично на нулі, коли окупанти навіть не розуміли, що українська авіація пішла з-під удару, зберігши бойову міць.
Він зауважив, що росіяни тоді навіть не розгортали систему протиповітряної оборони. Тому Bayraktar виконували своє бойове завдання, не боячись ударів ворожої ППО.
За його словами, коли ж щільність ППО окупантів зросла настільки, що Bayraktar не змогли виконувати бойові завдання – ці безпілотники пішли з поля бою.
І зараз виконують переважно розвідувальні завдання, й доволі добре з ними справляються,
– наголосив полковник запасу.
Їхні завдання нині, пояснив військовий експерт, здебільшого полягають у коригуванні або ретрансляції сигналів.
Як змінилася роль безпілотників Bayraktar на полі бою: дивіться відео
Коли Bayraktar знову виконуватимуть бойову роботу
Полковник запасу зазначив, що після того, як до України зайдуть винищувачі F-16, коли буде знищена ППО загарбників – Bayraktar знову почнуть виконувати бойові завдання на лінії фронту та за нею, посилюючи вогневе ураження противника.
Час Bayraktar ще повністю не втрачено, тобто він ще попереду,
– сказав Світан.
Усьому свій час, наголосив льотчик-інструктор. Це та циклічність деяких періодів, яка залежить від озброєнь, які нам постачаються.
Роль безпілотників у війні: головне
- Командувач Сил спеціальних операцій Віктор Хоренко наголосив, що наші воїни широко застосовують дрони. Так, Україна має широкий спектр літальних апаратів, зокрема, такі, аналогів яких немає наразі у світі. БпЛА можуть пускати у повітрі, на землі, у воді та під нею.
- Віцепрем'єр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що порівняно з минулим роком виробництво дронів в Україні та їхня кількість зросла у 100 разів. У 2022 році Україна купувала по 300 штук деяких категорій дронів. Цьогоріч ми самі вироблятиме десятки тисяч цих безпілотників.
- Військовий експерт Владислав Селезньов зауважив, що погодні умови впливатимуть на бойові дії на фронті. Однак це не дуже стосується діяльності артилерії, ракетних установок та операторів дронів.