Ймовірно, тепер такі тривоги почастішають. Про це 24 каналу розказав речник Повітряних Сил Юрій Ігнат.

Зверніть увагу Лукашенко перевіряє боєготовність: перші білоруські війська покинули місця дислокації

Чим небезпечні ці МіГи

Він пояснив, що ці літаки вже добре знайомі усім нам. Це – носії ракет "Кинджал", і зазвичай їх підіймають у повітря, і тримають там орієнтовно півтори години. Українці ж у цей час змушені ховатися в укриттях, адже винищувачі загрожують ракетними ударами усім регіонам нашої країни.

Самі росіяни охрестили ракети "Кинджал" гіперзвуковими. Насправді ж це просто швидкісні ракети – фактично ті самі "Іскандери", але повітряного базування. МіГ-31К випускають "Кинджали" з верхніх шарів атмосфери, і ракети на великій швидкості опускаються до цілі.

На жаль, не маємо засобів, які можуть збивати ці ракети, а тому власне і заходи безпеки мають бути посилені. Треба розуміти, що певна загроза є, коли злітає такий літак,
– наголосив Ігнат.

Юрій Ігнат розповів про повернення російських МіГ-31К до Білорусі: дивіться відео

Навіщо росіяни відганяли винищувачі з Білорусі

Речник Повітряних сил зауважив, що наразі важко сказати, навіщо взагалі МіГи переганяли до Росії. Навряд чи росіяни боялися "бавовни", оскільки це була територія Білорусі.

Він припустив, що в окупантів була якась тактична необхідність у цих винищувачах або ж літаки потребували обслуговування на інших базах, адже це – високотехнологічна техніка, яка потребує відповідного догляду. Також причина може бути пов'язана зі зміною погодних умов.

У будь-якому випадку розташування МіГів у Білорусі відновили. Вочевидь, таким чином росіяни хочуть вкотре побрязкати зброєю на західному фронті, зокрема і перед країнами Балтії та Польщею.

Обстрілів з території Білорусі не було давно

  • Слід зауважити, що востаннє ракети на Україну летіли з території Білорусі ще влітку. Військовий експерт Олег Жданов пояснює це тим, що тоді велися активні розмови про можливе розірвання дипломатичних відносин України з сателітом Росії.
  • Однак в якийсь момент вони стихли, так само як і атаки з того боку. Жданов вважає, що, можливо, існує якась домовленість між українською та білоруською сторонами.
  • На його думку, вона може полягати в тому, що Лукашенко пообіцяв не надавати свою територію для завдання вогневих ударів по Україні, а наша держава натомість не розірвала з Білоруссю дипломатичних відносин, і не завдає ударів по її території та військових об'єктах.