Президент Білорусі Олександр Лукашенко сказав, що його країна робить все можливе, аби зробити свій внесок для досягнення миру на Донбасі, передає БЕЛТА. Мінські домовленості не виконуються, а самі переговори є "нікуди не придатним процесом".
Читайте також: Лукашенко висловився про президентські вибори в Україні, кандидатів і дав пораду українцям
Я відверто висловився: якщо домовляться два президенти Росії та України, Путін і Порошенко – і будуть бачити посилення ролі Білорусі там, то ми готові виконати цю роль. Але нав'язуватися в миротворці, нав'язуватися в посередники – ми ніколи на це не підемо. Нам це не те що не треба, нам це не до лиця,
– заявив Лукашенко.
Проте, якщо Україна і країна-агресор Росія домовляться і виділять для Білорусі якусь роль у мирному процесі на Донбасі – то білоруси постараються її виконати.
Також, Лукашенко поскаржився, що як тільки починає говорити про Україну, то об нього "починають витирати ноги то в Росії, то в Україні".
Окрім того, ситуація на Донбасі досі має небезпечний вплив на Білорусь.
"Дуже багато людей, які пересуваються через кордон зі зброєю, деякі білоруси поїхали і повоювали там, понюхали крові – це теж дуже небезпечна тенденція. Що там говорити: країна розташована поруч з нами, тому, хочу я цього чи ні, чи хоче білоруський народ цього чи ні, я і білоруський народ втягнуті в цей конфлікт", – зауважив він.
Білоруський лідер додав, що "війна йде буквально за парканом", тому він робить все можливе для світу, аби забезпечити роботу Тристоронньої контактної групи в Мінську.
Напередодні Лукашенко зустрівся зі спецпредставником діючого голови ОБСЄ в Україні та у тристоронній контактній групі Мартіном Сайдіком. Він наголосив, що Білорусь готова і далі докладати зусилля і підтримувати процес мирного врегулювання на Донбасі і зробити все можливе, щоб відновити у мир в Україні.
Що таке мінські домовленості?Це комплекс заходів, узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року лідерами Німеччини, Франції, України та Росії у форматі "нормандської четвірки" і підписаний контактною групою, що складається з представників Росії, України, представників самопроголошених республік з метою деескалації збройного конфлікту на сході України. Домовленості складаються з безпекового і політичного блоків. Перші два пункти передбачають припинення вогню і відведення важкого озброєння сторонами конфлікту.
Проте, Росія не дотримується домовленостей і постійно обстрілює українські позиції на Сході.