У навчаннях взяли учать десятикласники. Крім стрільби з лопат, дітей вирішили також навчити рити окопи.
До теми Чи є загрози з боку Білорусі: у Держприкордонслужбі описали поточну ситуацію
"Військово-польова" зустріч білоруських школярів
У соцмережах шкіл Гомельщини оприлюднили відповідні фото. На сайтах Сіманіцької школи Лельчицького району та Даманавицької школи Калінкавицького району назвали діяльність "військово-польовою зустріччю".
Навчання з "лопатної стрільби" у Білорусі / Фото Flagstock
В опозиційних білоруських ЗМІ зазначають, що владна вертикаль Лукашенка докладає значних зусиль для мілітаризації суспільства, що найперше відчувають школярі. Питання так званого "патріотичного" виховання молоді підняли після спроби революції 2020 року.
Навчання у білоруських школах / Фото Flagstock
Чи є загроза нападу з Білорусі
- Білорусь ще від 24 лютого стала країною-співагресоркою. Саме звідти російські війська зайшли на Київщину. Крім того, з території Білорусі регулярно запускають ракети по Україні. Наприклад, вночі проти 9 червня така прилетіла у будинок в Житомирській області.
- Крім того, останні тижні говорять про можливий напад з Білорусі. Країна стягнула свої війська до кордону з Україною. Хочуть створити ударні угруповання в армії, яка стоїть на одному з українських напрямків. Мовиться про Волинський чи Поліський.
- Білорусь заявила про планові навчання з військкоматами з 22 червня по 1 липня. Вони пройдуть у Гомельській області, а з 28 червня по 16 липня відбуватимуться збори військовозобов'язаних у Жлобинському районі.
- У МВС попереджають, що білоруси можуть перекинути на Волинь диверсійно-розвідувальні групи, щоб відволікти та відтягнути Збройні Сили України.
- Тим часом місцевим жителям заборонили відвідувати ліси, мовляв, щоб попередити можливе викриття позицій військової техніки.
- Щоправда, президент Володимир Зеленський впевнений – ризики повторного нападу з Білорусі мінімальні. У будь-якому випадку сили української оборони напоготові.
До теми – у МВС оцінили загрозу вторгнення з Білорусі: відео