Про це в розмові з 24 Каналом зазначив політолог Олег Лісний. За його словами, Польща і Україна мають право апелювати до Брюсселю.
До теми Польські фермери вже почали блокувати перетин кордону з Німеччиною
"Швидкого вирішення, я думаю, немає, тому що є прості рішення, але на них ні в ЄС, ні в Польщі, ні в Україні ніхто не піде. Умовно, відмовитися взагалі від самого процесу перевезення зерна через територію Польщі та іншого збіжжя – це можна зробити. Але чи буде ефект? Глобально проблему це не вирішить", – зазначив він.
Проблеми зерна
За словами політолога, проблему треба вирішувати від самого початку. А саме в Європі є проблема із зерном. Зокрема, Росія досі постачає його на європейський ринок.
"Це виходить за межі логіки. Ми вводимо санкції, ЄС, увесь світ, але на зерно – ні. Чому не можна ввести ембарго? Зважаючи на те, що воно таке дешеве, тому що здебільшого крадене, і якщо крадене, то воно на українській крові. І як після цього там їсти хліб? Тому польські медіа мають пояснювати: не "Путін прийде – порядок наведе", як пишуть деякі фермери, а російське зерно робить так, що ви стаєте біднішими. Ви не зможете їздити на американських тракторах, тому що у вас не буде грошей на їхнє придбання", – сказав він.
Тому в цьому питанні є багато прогалин, вважає Лісний і потужна політична складова: від Росії – до польських виборів, де фермери є потужною електоральною силою.
"Я думаю, що Польща собі стріляє зараз в ногу. При тому, що це наш дружній партнер у боротьбі з Росією. Але я чітко розділяю тих, хто проплачені російськими спецслужбами, і тих, хто дійсно вболіває за свою країну, аби не напала Росія – таких більшість", – зазначив він.
Від того, що наразі відбувається на кордоні, безпосередньо Польща втрачає свій імідж експортера.
Нагадаємо, 9 лютого польські фермери знову почали блокувати кордон і не пропускати вантажівки, які рухаються в Україну. 20 лютого вони масштабували свою акцію і вже на деяких пунктах не пропускали легкові автівки та автобуси. Було декілька випадків пошкодження вагонів, з яких висипали зерно. 24 Канал зібрав усю детальну інформацію.
Блокування кордону: останні новини
- 25 лютого в мережі з'явилися фото з розсипаним українським зерном. 8 із 40 вагонів, які мали відправитися до Марокко, були пошкоджені. Постраждало біля 160 тонн збіжжя. Частину вдалося зібрати, але 30 тонн все ж доведеться утилізувати.
- Польські фермери заблокували пункт пропуску на кордоні з Польщею поблизу Франкфурта-на-Одері. Вже 25 лютого вантажівки легкові автівки та автобуси вимушені були їхати в об'їзд.
- З 1 березня поляки анонсували блокаду на кордоні з Литвою. Утім, тамтешні фермери відмовилися від участі.