Міністр зробив свою заяву в ефірі "Польського радіо" та назвав відповідальних за розсипане українське зерно "злочинцями". Кєрвінський наголосив, що поліція реагує на такі дії, а винні обов'язково будуть спіймані.

Читайте також Вистрелила собі в ногу: Польща втрачає значні можливості, блокуючи кордони

Уряд Туска не допустить такого

Політик пообіцяв, що "уряд прем’єр-міністра Дональда Туска не допустять такої анархізації суспільного життя".

Те, що сталося в кількох місцях, тобто висипання зерна з транспорту, є неприпустимим,
– підкреслив Марцін Кєрвінський.

Він також спростував інформацію, що нібито вантажі з військовим та гуманітарними постачаннями, мають проблеми на кордоні. Політик заявив, що вони "нормально проходять".

Мінвідновлення України виконало всі обіцянки щодо кордону

27 лютого 2024 року Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури заявило, що українська сторона виконала свої обіцянки щодо кордону і робить все можливе, щоб перевізники не поновили протест. Заступник міністра Сергій Деркач заявив, що питання, які досі не вирішені – це зона відповідальності Міністерства інфраструктури Польщі.

Польську сторону також повідомили про зафіксовані випадки, коли окремі вантажівки проїжджають до України, оминаючи блокаду. Міністерство відновлення зазначило, що вони фіксують такі випадки та очікують на офіційну реакцію.

Що відбувається на кордоні з Польщею

  • Польські фермери блокували рух не тільки вантажівок, але й легкових автомобілів і автобусів. У держприкордонслужбі України заявили, що так поляки перетворюють людей у заручників, адже навіть на власних авто вони не можуть перетнути кордон. Крім цього, мітингувальники вдавалися до вандалізму на залізниці, висипаючи з вагонів зерно.
  • Польські фермери 26 лютого заблокували один пункт пропуску на кордоні з Німеччиною. Автомобілістам і пасажирам порадили оминати автобан A12. Крім цього, 25 лютого у німецькому місті Франкфур-на-Одері було заблоковано рух тракторів, фургонів і вантажівок.
  • Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що відповідальність за ситуацію лежить на Європейській комісії. За його словами, фермери не підтримують політику "зеленого курсу", тому її впровадження треба відтермінувати. Також варто переглянути підходи до співпраці з Україною.