Джерело: Interfax

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що загострення відносин особливо посилилося у 2014 році після окупації Росією українського Криму.

Читайте також Кулеба попросив ЄС запровадити проти Росії новий санкційний механізм

За його словами, позиція Європейського Союзу щодо ситуації в Україні, Білорусі, Лівії та Сирії, а також прав людини і основних свобод кардинально відрізняється від позиції Росії щодо цих питань.

Ми дуже чітко виклали нашу позицію з приводу отруєння Олексія Навального, його арешту і арешту тисяч демонстрантів за останні дні з подальшим вироком до двох років і восьми місяців позбавлення волі,
– зазначив Боррель.

Представник ЄС додав, що відмова від негативної риторики стала б хорошою відправною точкою для відвертого і прямого обміну думками між ЄС і Росією, який необхідний, коли відносини далекі від задовільних.

Арешт Навального та придушення протестів у Росії: основне

  • Російського опозиціонера Олексія Навального затримали 17 січня 2021 року. Цей день він повернувся додому після тривалого лікування в Німеччині.
  • Політика заарештували на 30 діб. Після цього, 23 січня, по всій країні громадяни вийшли на акції протесту.
  • Силовики жорстоко придушували акції та затримували мітингувальників.
  • 2 лютого 2021 року Навального судили у справі "Ів Роше". Опозиціонеру замінили умовний термін покарання на 3,5 роки ув'язнення.
  • Одразу після винесення вироку в Росії почали масово затримувати людей, що вийшли на вулиці.