Голова фінансового комітету Верховної Ради зазначив, що таке рішення було б справедливим. Гетьманцев порівняв його з практикою, яка неодноразово використовувалася у США.
Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково
Яка користь від мобілізації по лотереї
На думку Данила Гетьманцева, питання бронювання завжди буде несправедливим для тих, хто не підпадає під пільгові категорії. У разі лотерейної системи 100% бронювання за професією не застосовувалося б, як це відбувається зараз.
Я б скористався прикладом Сполучених Штатів Америки, коли призов здійснюється за певними датами народження, які визначають випадково – в "лотерею". Призивалися б люди, які були народжені у ту дату. Безвідносно до роду професії чи занять. Тоді це буде справедливим,
– зазначив він.
На думку нардепа, лотерея забезпечить справедливий розподіл мобілізаційного навантаження серед усіх чоловіків, незалежно від їхньої професії чи інших обставин. Утім, він вважає, що питання мобілізації надто чутливе. Його неможливо вирішити так, щоб всі вважали його справедливим.
Останні зміни в правилах мобілізації та військового обліку
В Україні з 18 травня чоловіки призовного віку повинні мати при собі відповідні військово-облікові документи. Це посвідчення про приписку до призовної дільниці, військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
Речник Міноборони Дмитро Лазуткін також розповів, що за новим законом про мобілізацію ті, хто після 2022 року визнаний непридатним і знятим з обліку, все одно мають пройти ВЛК.
Роботодавців нині також зобов'язали сприяти проведенню мобілізації. Вони мають не лише вручати повістки, а й доставляти працівників до ТЦК та СП, якщо є відповідна вимога.
Жінок-медиків та фармацевток теж зобов'язали стати на військовий облік. Уряд виключив норму, за якою жінки-медики чи фармацевти, які не отримували військово-обліковий документ, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов'язані.