Голова Головного управління розвідки пояснив, чи має сенс такий песимізм. Перед цим Буданов попередив про важкий період у середині травня – на початку червня. Адже росіяни проводять комплексну операцію.

Дивіться також Мобілізація засуджених: Мін'юст розглядає створення окремих добровольчих підрозділів

Буданов пояснив, чому немає підстав вірити в стратегічний програш України

Генерал-лейтенант розповів, що якщо ми говоримо про сценарії, які розробляються, які можуть бути, то в будь-якому випадку є сценарії:

  • позитивні для однієї зі сторін,
  • негативні для другої зі сторін.

Немає підстав для того, щоб вірити в стратегічний програш України. Так, якщо говорити, що все буде йти погано, – ну, цілком зрозуміло, що і результат буде поганий. Проте якщо підуть зміни на краще, – а підстави вважати, що так буде, все ще є,
– заявив Буданов.

Очільник ГУР Міноборони сказав, що інтерв'ю 19 квітня почалося з питання про збиття російського стратегічного бомбардувальника Ту-22МЗ. Адже саме в цей день ЗСУ його ліквідували.

"Це позитивно вплине на ситуацію, як мінімум для одного конкретно взятого регіону? Я б сказав, так, позитивно. Так, є проблеми на фронті, але треба теж відверто казати: ці ж проблеми не сьогодні з'явилися, і не місяць тому, і навіть не три місяці тому. Це системна проблема, з якою ми стикнулися. І разом з тим треба пам'ятати, що Україна все ще існує", – сказав очільник Головного управління розвідки.

Дивіться також Для Росії це головна цінність: чим для ворога критичне збиття літака Ту-22МЗ

В ЦРУ попереджали про ризики

  • 20 квітня Палата представників США проголосувала за пакет військової допомоги Україні на майже 61 мільярд доларів. Далі підтримку має підтримати Сенат та підписати Джо Байден.
  • Перед цим ухвалити допомогу Києву закликав директор Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Вільям Бернс. Він пояснював, що наслідки відсутності допомоги можуть бути непоправні.
  • За словами Вільяма Бернса, є реальний ризик того, що Україна може до кінця 2024 року програти на полі бою або принаймні буде поставлена в становище, коли Путін зможе, по суті, диктувати умови політичного врегулювання.
  • Очільник ЦРУ пояснив, що військова підтримка України охолодить амбіції не лише Росії, а й інших країн, що її підтримують. Це також стосується Сі Цзіньпіна в Китаї та союзників США та партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні.