Згідно з ухваленим законопроєктом №10062, в Україні відбуватиметься поступова цифровізація армії. Там, зокрема, містяться пункти про можливість створення та використання цифрового військово-облікового документа – сертифіката.

Дивіться також Найбільш недооцінене військо: чому Україна опустилася на 18-те місце найсильніших армій світу

Деталі про сертифікати

Давид Арахамія розповів, що в межах мобілізаційного процесу в Україні впровадять сертифікати військовозобов'язаних. Діятиме це для осіб мобілізаційного віку, тобто наразі для громадян від 27 до 60 років. Раніше планувалося, що їх матиме кожна особа призовного віку.

Зробити це таким чином для того, щоб ми як держава розуміли, який у нас мобресурс,
– пояснив голова фракції "Слуга народу".

Очільник партії сподівається, що нова модель запрацює вже за чотири місяці.

Окремо Арахамія наголосив на доцільності так званої смартмобілізації. Тобто під час мобілізації українця потрібно брати до уваги всі його навички, освіту, те, чим він займався в цивільному житті. За словами голови фракції, люди хочуть бачити, що держава належно дбатиме про них.

Цифровізація армії

  • 16 січня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №10062 щодо реєстрів для військового обліку. У Міноборони переконані, що він є "критично важливим для обороноздатності України". Законопроєкт сприятиме швидкому збиранню, обробленню та використанню військових даних, а також переведе послуги в зручний цифровий формат.
  • Одним із нововведень стане портал електронних послуг для військовослужбовців і військовозобов’язаних. Він дасть можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично за наявності потрібних даних у системі.
  • Як розповів секретар Комітету Верховної Ради з нацбезпеки полковник СБУ Роман Костенко, кабінет стане сервісом, куди "стікатиме" вся інформація про людину з різних баз даних. Сюди входить і податкова, і прикордонна база тощо. Людина зможе не витрачати час, щоб іти в ТЦК та оновлювати інформацію про себе.