Вихід з ядерної угоди і введення санкцій – головні меседжі Американського президента цього тижня. І все, начебто через те, що Іран потай готував ядерну зброю. ЄС, на відміну від сполучених штатів, не виявив порушень з боку Ірану. І тому представники Євросоюзу вже публічно критикують позицію Трампа та заявляють, що ігноруватимуть нові американські санкції.
Читайте також: Попри санкції США російська компанія продаватиме Ірану літаки
Через ядерні скандали, Ірану не звикати до санкцій та міжнародного тиску. За останні 22 роки резолюції щодо Ірану, ООН підписувало вже п’ять разів. І через це країна несла мільярдні збитки. Проте, експерти переконані - цього разу, ситуація не така вже й однозначна.
За президентства Обами, Європа повністю перестала купувати іранську нафту. А також були зменшенні закупи з боку Китаю, Індії та Японії. Тоді Іран втрачав до одного мільйона барелю на день! Сьогодні ж Китай, Індія та Європа не співпрацюють і результат може бути зовсім іншим,
– сказав екс-виконавчий директор корпорації Shell Робін Міллс.
Рішення США – вийти із ядерної угоди, все ж спричинило подорожчання нафти. Нині ціна досягла рівня 2014 року – 77 доларів за барель. І за прогнозами експертів, вже до кінця року, вартість нафти може зрости до 100 доларів. Відповідно і ціна на пальне, до 20 відсотків може поповзти у гору. В переформатуванні ринку, експерти виділяють кілька зацікавлених сторін – зокрема США та Росію. Адже нафта саме цих країн – і має заповнити дефіцит ринку.