Це єдина можлива дія, яку могла зробити делегація ПАРЄ після відкликання запрошення, про це заявив посол України в Раді Європи Дмитро Кулеба в інтерв’ю "ВВС Україна".
Варто знати: У Зеленського так і не зустрілися із делегацією ПАРЄ
Делегація ПАРЄ достроково покинула Україну через рішення українського парламенту відкликати запрошення Асамблеї щодо спостерігачів за виборами депутатів 21 липня.
Від'їзд делегації не потрібно драматизувати й вважати, що це якийсь сигнал у бік України,
– пояснив він.
Кулеба також прокоментував заяву президентки ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є, яка висловила розчарування від’їздом делегації.
"Мені лише хочеться, щоб вона з такою ж принциповістю, з якою висловилася з приводу рішення України, вимагала від Росії виконати її зобов'язання в рамках Ради Європи", – сказав на це посол.
Водночас Кулеба додав, що обов’язково з'являться "охочі в ПАРЄ підняти галас довкола рішення України й тиснути на неї, погрожуючи санкціями".
Буде глибоко символічно, якщо ПАРЄ, яке виписала повну індульгенцію Росії, застосує санкції щодо України,
– зазначив посол України в Раді Європи.
Кулеба наголосив, що Україна тепер буде діяти, виходячи лише із власних інтересів, оскільки її інтереси проігнорували.
Чому делегація ПАРЄ покинула Україну?
У ніч на 25 червня євродепутати більшістю голосів проголосували за те, щоб Росію без жодних обмежень та стягнень повернули до складу ПАРЄ. Українські представники звернулася до влади з проханням терміново розглянути питання припинення участі України в роботі ПАРЄ та питання про подальшу участь України в органах Ради Європи.
Хто повернув Росію в ПАРЄ / Інфографіка 24 каналу
Керівник МЗС України Павло Клімкін заявив, що Верховній Раді доцільно відкликати запрошення для Асамблеї надсилати спостерігачів на парламентських виборах в Україні. Спікер Андрій Парубій наголосив: "Ми не можемо допустити, щоб на українських парламентських виборах були представники країни-агресора, щоб вони судили і визначали демократичність українських виборів".
1 липня парламентський комітет із закордонних справ рекомендував Верховній Раді призупинити участь постійної делегації в роботі ПАРЄ до отримання висновків Венеціанської комісії та відкликати запрошення для спостерігачів ПАРЄ на вибори 21 липня.
Що відомо про делегацію ПАРЄ в Україні?У складі місії – виконувач обов'язків голови делегації Март ван де Вен з Нідерландів та парламентарі: Олександр Поцей з Польщі, Марко Ніколіні із Сан-Марино та Нагіф Хамзаєв з Азербайджану. Делегація перебувала в Києві 2 і 3 липня 2019 року, щоб оцінити "передвиборчий клімат напередодні дострокових парламентських виборів в Україні, запланованих на 21 липня".