Кокотюха
Андрій Кокотюха, письменник

Однозначно на 8 березня не потрібен вихідний. Я не проти Міжнародного дня жінок, я за рівність прав і за гендерну рівність. Але вихідний день 8 березня суперечить декомунізації, тому що це залишилося з радянських часів. Абсолютно підмінені поняття, як і все, що було у Радянському союзі. День боротьби жінок за свої права перетворився у якийсь ритуальний "день тюльпана і шоколадки". А це зовсім не те, за що борються жінки. Це принижує жіночу гідність і вже хоча б з цих міркувань треба зробити 8 березня звичайним робочим днем. Мені шкода тих жінок, які чекають на це свято, щоб їх привітали. Але тут уже проблеми чоловіків, які поруч з ними. Жінки варті поваги та любові щодня, а не лише на 8 березня.

Читайте також: Вихідний на 8 березня: пережиток СРСР чи норма

Особисто я не святкую 8 березня ще зі школи. Востаннє ще у 6 чи 7 класі ходив у ліс наламати мамі "котиків". Коли подорослішав, то став "бойкотувати" цей день. Абсолютно не сприймаю один день на рік для привітань.

Гапчинська
Євгенія Гапчинська, художниця

Я прихильниця того, щоб цього дня працювати, а трішки відсвяткувати можна і після роботи. Це взагалі стосується майже всіх наших свят. У нашій країні дуже багато відпочивають. На мою думку, Нового року цілком достатньо, щоб кілька днів побути вдома. Не те, щоб я сильно проти, просто ось така у мене життєва позиція. Це 8 березня святкуватиму вдома з синочком і чоловіком. Напевно, таки будуть квіти, пиріг яблучний...

Андрієнко
Віктор Андрієнко, комедійний актор

Вихідним навряд чи цей день має бути. Але повинне хоча б раз на рік бути свято для жінок, неважливо коли. Просто до 8 березня уже всі звикли, то нехай вже так і залишається. Ми будемо відзначати цього року. Та це ж всі святкують: хтось веде жінку в театр, хтось у ресторан і так далі. І самі жінки готуються до цього. Це – не "совдепівський подарунок", як перше травня. Це – вдячність жінкам за те, що вони є в нашому житті.

Богданович
Олексій Богданович, актор

Чоловікам важко коментувати цю справу, тому що все залежить від жінки. Якщо жінка хоче святкувати, то, звісно, ти мусиш її з цим святом вітати. Якщо не хоче – питання знімається саме собою. Я не беру на себе функцію розпоряджатися тим, що може бути дорогим для наших жінок і чи має 8 березня бути вихідним. Якщо вони це цінують, то, може, його і варто залишити. Але не прив'язуватися до історії, а просто зробити його таким жіночим святом. Якщо це скасувати, тоді в який день ми будемо дарувати квіти? Щодня невспромозі. А так у чоловіків є "відмазка" – 8 березня (сміється, – 24). Я вітаю своїх жінок і ще жодна не сказала, що не треба цього. Дружина хоче, щоб я її вітав, тому я буду це робити.

Фоззі
Олександр Сидоренко (Фоззі), вокаліст гурту ТНМК

Я своїх жінок на 8 березня не вітаю – не вважаю це якимось особливим приводом. Мені більше подобається концепція Дня матері і Дня батька. Клара Цеткін і її погляди мені не близькі. Думаю, все ж, нам варто рухатися у бік Дня матері і звикати до цього. Цього року теж не планую святкувати.

Кольцова Дар'я
Дар’я Кольцова, художниця

У дитинстві тато привозив нам з мамою квіти і, поки ми спали, він ставив букети поруч з ліжком. Їх аромат – перше, що ми відчували, прокинувшись в цей день. Для мене 8 березня – це перш за все початок весни, привід її зустріти і зрадіти. А вихідний це чи ні – не так важливо. Робота над емансипацією і рівними правами для всіх важлива 365 днів на рік. І тільки тоді ця робота буде ефективною. Чоловік, який відкрив для себе, наскільки це ресурсно – відкрито радіти присутності жінок у своєму житті, буде дарувати квіти спонтанно і багато. Або не квіти, не важливо. Як і будь-яке свято, для мене це – привід уповільнити гонку, приділити більше часу собі і дати трохи більше любові близьким.

Дністровий
Анатолій Дністровий, письменник

Ми з дружиною 8 березня не святкуємо і якось до цього спокійно ставимося. Але наших родичів старших, звісно, за традицією, вітаємо. Я вважаю, що кожне свято має право на існування. Річ у тому, що тут у нас дещо складніша ситуація, бо насправді сьогодні ми маємо три різних 8 березня: одне – це свято радянське, друге – сучасне, такий номенклатурний покруч свята весни і напіврадянське, третє – безпосередньо свято феміністичне, день солідарності жінок. Останнє я найбільше сприймаю, концепт Міжнародного дня боротьби за права жінок мені найбільше імпонує. Але я не думаю, що для цього треба робити вихідний день. Бо в українців і так їх надто багато, з будь-яких приводів.