Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний політик Геннадій Гудков, зазначивши, що на ставлення росіян до війни потужно вплинула часткова мобілізація, яка відбулась в Росії восени 2022 року. Для того, щоб Росія мала спроможність продовжувати бойові дії в Україні, Кремлю не вдасться уникнути нової хвилі мобілізації.
До теми "Довічний контракт": розвідка Британії оцінила шанси Росії після збільшення віку служби в армії
Ресурси російської армії тануть
Російській владі велику шкоду завдала часткова мобілізація, яка в Росії розпочалась 21 вересня 2022 року. Вона навіть спровокувала бунти серед росіян.
Якщо Росія буде вести війну такими темпами як зараз, виникне нагальна потреба в мобілізації. Тоді буде необхідна не добровільно-примусова мобілізація, яка триває зараз, а примусово-добровільна – у найкращому випадку, а імовірніше – примусова. Російська влада дуже цього боїться, – наголосив опозиційний політик.
Оскільки ресурси російської армії тануть через великі втрати на фронті, у Кремлі усвідомлюють неминучість мобілізації.
Велика репутаційна проблема
Наразі мобілізація в Росії не торкається в основному великих міст. Майже 23% населення Росії проживає в містах-мільйонниках. А в містах з населенням від півмільйона до мільйона цей відсоток буде у два рази більше.
Виходить, що це половина населення Росії, яка створює суспільні настрої. Саме тому російська влада не проводить у великих містах мобілізацію, а розгортає її у невеликих містах, селищах, селах в деградаційних регіонах.
Російські "еліти" дуже турбуються через те, що у великих містах почнуться незадоволення росіян. Водночас на добровільно-примусовій мобілізації з жебрацьких регіонів, з багатодітних сімей тривалий час вони не протримаються. Доведеться проводити мобілізацію у великих містах, а це велика репутаційна проблема,
– пояснив Гудков.
В російському суспільстві дуже багато різновекторних відчуттів, проте, на його думку, єдності немає. Так, в Росії є адаптація до війни, але вона за замовчуванням, тому що всі чекають на те, щоб все чимось закінчилось. А те, що може закінчитись не поразкою Росії, цей тезис підтримують росіяни старшого віку.
"В російських елітах розуміють, це глухий кут і що все відбувається не дуже добре. Однак наразі вони тільки це усвідомлюють", – наголосив Геннадій Гудков.
Мобілізація в Росії: що відомо
- Вже кілька місяців тривають протести дружин російських мобілізованих, які вимагають, щоб їхніх чоловіків повернули додому. Жінки 3 лютого провели черговий мітинг, під час якого росгвардія та поліція затримали журналістів. Вони висвітлювали акцію дружин мобілізованих.
- Також Владімір Путін під час пресконференції у грудні 2023 року заявив, що нібито другої хвилі мобілізації "не буде". Також він розповів, що нібито в Росії було 300 тисяч мобілізованих.
- Водночас після так званих виборів президента в Росії (голосування має відбутися 15 – 17 березня 2024 року – 24 Канал) є високоймовірним те, що буде оголошена чергова хвиля мобілізації. Прогнозується, що в Росії можуть мобілізувати 400 тисяч окупантів.