Політдиректор МЗС України Петро Бешта розповів, що Україна добросовісно виконує свої зобов’язання і очікує цього від іншої сторони конфлікту – Російської Федерації, повідомляє Укрінформ.

Зверніть увагу Відеоконференція в нормандському форматі: про що говоритимуть глави МЗС

Дипломат сподівається, що розмова міністрів дозволить "зняти блоки і запустити практичні кроки" у напрямі деескалації у зоні конфлікту, зокрема в рамках ТКГ.

Мовиться про:

  • припинення вогню;
  • погодження додаткових ділянок розведення;
  • відкриття нових КПВВ;
  • протимінну діяльність;
  • обмін полоненими;
  • забезпечення безперешкодної діяльності СММ ОБСЄ на окупованих територіях.

За словами Бешти, дипломати обговорять ситуацію навколо пандемії COVID-19 на окупованих територіях.

Українській стороні абсолютно зрозуміло, що реальна ситуація із захворюваністю на коронавірус на Донбасі є значно гіршою, ніж це "змальовує окупаційна адміністрація, а можливостей у місцевих жителів отримати якісну медичну допомогу значно менше".

Питання лише в тому, наскільки все погано і які кроки потрібно зробити, щоб окуповані території не перетворилися на своєрідну "епідеміологічну бомбу", яка може мати ширші регіональні наслідки,
– сказав Бешта.

Наразі в окупованих районах Донецької і Луганської областей підтвердили понад 100 випадків інфікування коронавірусом COVID-19. Однак ситуація може бути гіршою.

Що відомо про переговори у нормандському форматі? Зустріч нормандської четвірки була 9 грудня 2019 року. Це була перша зустріч ще з 2016 року. Тоді учасники зустрічі домовилися, що наступного разу зберуться через 4 місяці – саме у квітня 2020 року. Втім переговорний процес був ускладнений пандемією коронавірусу.

нормандський формат домовленості
Про що домовилися під час зустрічі у нормандському форматі / Інфографіка 24 каналу