Генерал армії у відставці, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж розповів 24 Каналу, що окупанти намагаються тримати народ України у страху, терором схилити до перемовин та показати, що готові воювати "в довгу".
До теми "Там жила моя бабуся": ЗМІ пишуть, що після обстрілу Харкова у Росії застрелився інженер
"Винуватцем своїх поразок росіяни вважають український народ. Ми 24 лютого 2022 року сказали: "Розпочавши агресивну війну проти України, режиму Путіна кінець". Тому що об'єднаний народ не перемогти – це основна домінанта", – сказав генерал армії у відставці.
Зламати українців
По-перше, російські окупанти хочуть подавити дух українців методом масових атак і залякувань. Тому "Іскандери", "Калібри" та ракети типів "Х" летять по території України, по містах і селах. Ворог хоче вдарити і по військових складах, і по критичній інфраструктурі, і по адміністративних будівлях, але найголовніше – по цивільних кварталах.
Часто росіяни не прицільно б'ють по аеродромах чи житлових масивах, тобто запускають ракету – і куди влучить. А це величезні жертви простих громадян, зокрема дітей – цинічні, глобальні й терористичні атаки, які здійснюються під особистим наказом Владіміра Путіна.
Тривало воювати й схилити до перемовин
По-друге, масштабними обстрілами Росія намагається довести, що готова довго воювати – і на фронті, і по всій території. І відповідно агресивними планами пробує спонукати Україну до переговорів, але на умовах країни-агресорки. Росіяни змінили тактику: не прямо говорять про перемовини, а тримають Україну під обстрілами й заохочують першою попросити про припинення вогню.
Цинічна позиція терориста, який кожного дня здійснює такі акти. Проте вони не можуть подавити народ, а навпаки викликають потужну протидію та консолідацію людей; не можуть зруйнувати конкретні об'єкти, особливо військові. Єдина трагедія – це жертви серед мирного населення, тут вони перевершують,
– зазначив Микола Маломуж.
Попри це, окупанти однаково стали завдавати менше ракетних ударів після концентрованих у 2022 – 2023 роках. У країні-терористці вичерпується ракетний потенціал, а завезені ракети з Північної Кореї поганої якості.
Найбільше потерпають прифронтові зони: Харків, Запоріжжя, Дніпро та районні центри. Окупанти б'ють по цих регіонах небезпечними С-300 і С-400. Ворог створив терористичну модель проти України, щоб формувати позицію безвиході. Проте шансів росіяни не мають. Жодна операція противника з використанням масового терору не досягла належного результату.
Росія активізувала ракетні обстріли: головне
- У Чорному морі Росія збільшила корабельне угруповання до 11 одиниць, зокрема до 4 ракетоносіїв. Сумарний залп крилатих ракет "Калібр" при цьому може сягати 24 ракет. Сили оборони Півдня підкреслюють, що рівень ракетної загрози – надзвичайно високий.
- У ніч проти 28 січня російські війська атакували Україну 8 ударними дронами типу "Шахед-136/131". Ворог також застосував дві ракети "Іскандер-М" по Полтавщині з району Воронезької області Росії та три ракети із ЗРК С-300 по Донеччині з тимчасово окупованої території області.
- Було атаковано цивільні об'єкти та об'єкти критичної інфраструктури в Полтавській, Донецькій, Запорізькій і Дніпропетровській областях.