Тож можна говорити про об'єктивне падіння рейтингу "Слуги народу", але не через розчарування в партії, розповів в інтерв’ю "РБК-Україна" директор Соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Дізнайтеся, скільки українців задоволені роботою Зеленського на посаді президента

"На місцях ми маємо мажоритарну складову. Кожен мажоритарник, крім того, що веде боротьбу за своє крісло, тягне і відповідну партію, від якої він йде. Тягне або вгору, або вниз", – зауважив соціолог.

Падіння рейтингів "Слуги народу" не критичне і при таких позиціях партії немає особливої ​​різниці між 45%, 43% або 42%. Крім того, політсила практично не починала кампанію.

"Від "Слуги народу" я не бачив телевізійної реклами, а саме телеролики найбільше впливають на виборця. Вони включаться ще в кампанію, і відеозвернення з боку новообраного президента із закликом проголосувати за "Слугу народу" матиме певний вплив", – сказав Антипович.

На сьогодні вимоги до Президента України Володимира Зеленського ще вищі, ніж до Петра Порошенка в 2014 році. І підтримка Зеленського на президентських виборах у 73% означає, що розчарування і падіння його рейтингів просто неминучі.

"До того ж виборець сам змінився, час іде швидше, тому в Зеленського в кращому разі півроку. З урахуванням парламентських виборів можна очікувати, що приблизно з лютого наступного року варто очікувати сильного зниження рейтингу. Якщо не буде конкретних дій, які поліпшать ситуацію в країні", – розповів директор "Рейтингу".

Читайте також: Рейтинги і вибори: чому в Раду можуть пройти не ті, кого прогнозують

Дивіться інфографіку про рейтинги "Слуги народу" та інших партій:

рейтинги партій парламентські вибори 2019