Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Читайте також: Або ви там не будете працювати: Клімкін оприлюднив позицію України щодо Угорщини

Ми вислали консула, оскільки він порушує Віденську конвенцію про консульські зносини, здійснюючи на нашій території дії, які ми не дозволяли йому здійснювати. Друге, він порушив українське законодавство, він порушив міжнародне законодавство, але він водночас ще й закликав приховувати факти видачі угорських паспортів (на Закарпатті – 24 канал). І третє, він ще закликав до маніпуляцій із документами: там показуєте український паспорт, тут показуєте угорський паспорт,
– зауважив дипломат.

За його словами це є питанням принципу, щоправда це не означає, що Україна має розкручувати це питання.

Коментар Клімкіна щодо висилка консула Угорщини починається на 6:00 хвилині.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області "персоною нон ґрата" (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула. Сталося це на фоні скандалу із видачею угорських паспортів на Закарпатті.

У чому суть "паспортного скандалу"? У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.