Позеленіла вода поблизу берегів у Балаклавській бухті. Про це повідомляють місцеві телеграм-канали, пише 24 Канал.

Варте уваги Наслідки підриву ГЕС: затоплені 32 об'єкти з хімікатами й нафтою, мастило рухається у Чорне море

Причини дивного явища – невідомі

Що стало причиною такої незвичайної зміни кольору моря – ніхто наразі не знає. Деякі місцеві мешканці повідомляють, що у воду потрапила "дивна речовина".

Припускають, що мовиться про флуоресцеїн, який використовують у теплових мережах для виявлення витоків, а також у гідрології для виявлення переміщення підземних вод та річок. Також серед припущень – каналізаційні стоки та фарба.

Однак що б не було джерелом забруднення моря, усі сходяться у думці, що наразі у цій воді не можна ані купатися, ані ловити рибу.

Коротше, у Балаклаві якась катастрофа екологічна. Незрозуміло що,
– прокоментував автор одного з відео.

Води біля берегів Балаклави позеленіли: відео

Місцева "влада" певний час мовчала

Варто зауважити, що у мережі уже з'явилися численні фото та відео морської води дивного забарвлення. Однак місцева окупаційна "влада" певний час поводилася традиційно, а саме мовчала.

Чорне море на півдні Криму позеленіло / фото із соцмереж

Однак згодом так званий віце-губернатора Євген Горлов таки прокоментував ситуацію з плямою біля берегів у Балаклаві. За його словами наразі на місці події працює природоохоронна прокуратура, слідчий комітет та також "Севприроднагляд". Вони беруть проби води для лабораторних аналізів.

Проте на думку Горлова, таке позеленіння води не є диверсією. На його думку, таке явище виникло внаслідок потрапляння у море засобу, який використовують для визначення протікання каналізаційних труб. Цей засіб не становить загрози.

Де розташована Балаклава: показуємо на карті

Через терор Росії уже зеленішало море

  • Зазначимо, що, підірвавши Каховську ГЕС, окупанти завдали жахливого удару й екології. Зокрема, через кілька днів після екоциду в Одесі почало зеленішати море. Як згодом з'ясували, вода зацвіла комплексом потенційно токсичних ціанобактерій.
  • Саме тому за дорученням місцевої мерії воду дослідили на інфекційні захворювання. Після дослідження в Одеській області холеру у воді не зафіксували, проте виявили інші небезпечні бактерії. Мовиться про сальмонелу ентеритідіс і тіфімуріум, рота- та астравіруси, холероподібні НАГ вібріони, холероподібні вібріони алгінолітікус, парагемолітікус, яйця та личинки гельмінтів як людей, так і тварин (гострики, волосоголовці, собачі аскариди, ооцисти криптоспоридій).
  • Також індекс лактозопозитивних кишкових паличок значно перевищує нормативні вимоги.
  • Відтак в Одесі заборонили продавати морепродукти та рибу з невстановлених місць вилову, а також купатися у морі. Варто зазначити, що непридатними для купання визнали усі пляжі Одеси.