Проте військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман зазначив, що точних підтверджень, що в Маріуполі були використані GLSDB немає. Про це він розповів 24 Каналу. Однак він додав, що для української РСЗВ "Вільха-М" вже є ракетні снаряди дальністю до 110 кілометрів, і в перспективі можуть бути до 150 кілометрів.
Дивіться також Велика Британія поставить Україні далекобійні ракети, – Зеленський
Непоганий компроміс
За його словами, якщо буде масовано використовуватися GLSDB, то українські сили зможуть дістати майже по всій окупованій території і навіть до північного Криму.
В такому випадку можуть бути постійні ураження не тільки тактичних, але й оперативних тилів противника. І це полегшить наступ, якщо він дійсно відбудеться на Півдні,
– наголосив військовий експерт.
На його думку, снаряди з дальністю 150 кілометрів – це непоганий компроміс, поки Україна не отримала далекобійні ракети ATACMS. Для виконання найближчого оперативного завдання ЗСУ цих ракет вистачить.
"Якщо дійсно відбудеться успішний наступ по розтину сухопутного коридору до Криму і українські сили просунуться на Південь поблизу до моря, то звідти вже можна буде діставати по півострову за допомогою 150-кілометрових ракет. І при достатній кількості таких ракет від них буде дуже велика користь", – вважає Гендельман.
Як змінить ситуацію на фронті далекобійна зброя: дивіться відео
Додатковий клопіт ворогу – це добре
Він зазначив, що використовування 150-кілометрових снарядів може змінити ситуацію на фронті, як влітку це зробила поява 80-кілометрових для HIMARS. Тоді вони завдали нищівні удари по складах в тилу окупантів, і їм довелося відводити склади якомога далі від лінії фронту.
Зараз з ракетами радіусом дії 150 кілометрів можна повторити той самий ефект, тим більш, що у тому самому Маріуполі відступати нема куди – позаду море. Тому окупантам залишиться розосереджувати склади по території та робити їх дрібнішими, а також підсилювати силами ППО,
– зауважив військовий експерт.
Він відзначив, що все це спричинить додатковий клопіт противнику.
"А на війні додатковий клопіт ворогу – це завжди добре", – додав Давид Гендельман.
Що відомо про українську РСЗВ "Вільха-М"
- ЗСУ почали активно застосовувати реактивні системи залпового вогню "Вільха-М", що б'ють аж на 110 кілометрів.
- Це українська розробка, її автори – Конструкторське бюро "Луч" і Конструкторське бюро "Південне". За основу взяли стару радянську РСЗВ 9К58 "Смерч", але суттєво її покращили.
- Головною особливістю "Вільхи" є система наведення та можливість коригування траєкторії ракети у польоті.
- "Вільха-М" – це частина родини РСЗВ "Вільха". "Вільха-М" – це версія з бойовою частиною ракети 170 кілограмів і дальністю до 110 кілометрів.
- Переваги української розробки над HIMARS – дальність 110 кілометрів проти 80 кілометрів в американського снаряда GMLRS для РСЗВ дозволяє ЗСУ вражати цілі в глибокому тилу окупантів.