Українське військово-політичне керівництво у війні дотримується принципу "ні кроку назад". Про це 24 Каналу розповів військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман. Він зазначив, що українська армія відступає лише крайнім разі, коли є безпосередня загроза оточення.

Дивіться також Росіяни мають позиційну перевагу в Бахмуті, але не змогли змусити ЗСУ відступити, – ISW

Росіяни можуть воювати лише на вузькій ділянці фронту

Військовий експерт наголосив, що ситуація в Бахмуті дуже важка, але поки що масового відходу українських військ немає. Однак план відходу у випадку необхідності українське командування вже приготувало.

Все залежить від того, скільки часу українські підрозділи зможуть утримувати як тиск окупантів з флангів з метою оточення, так і пряме видавлювання. Проте ще певний час можна потягнути цю ситуацію,
– підкреслив він.

На його думку, якщо українські захисники залишать Бахмут, для росіян це будуть досягнення:

  • пропагандистське;
  • оперативно-тактичне, але не стратегічне.

"Російській армії зараз настільки не вистачає сил та засобів, що якісь більш-менш помітні дії вони можуть здійснювати лише на вузькій ділянці фронту довкола Бахмута. Це рівень не вище, ніж оперативно-тактичний", – зауважив Гендельман.

Військовий експерт спрогнозував подальший розвиток подій у Бахмуті: дивіться відео

Війна перш за все політична справа

Він вважає, якщо українська армія залишить Бахмут і відійде на більш вигідні рубежі, у воєнному сенсі, можливо, це варто було б зробити раніше. Але війна це справа перш за все політична, а лише потім військова.

Залишати українські міста, населення в політичному і моральному сенсі не популярно і не корисно. Тому українська армія стоїть до останнього, де може,
– наголосив експерт.

За його словами, якщо оборонятися всюди, це потребує великого витрачання резервів, живої сили, техніки і боєприпасів, які можна було використовувати для наступу на інших, більш вигідних в стратегічному плані напрямках.

"Ймовірно з часом, оглядаючи історію цієї війни, можна буде сказати, що саме через це досі не відбувся український контрнаступ. Можливо, тими силами, що є, можна було створити наступ щонайменше на одному оперативному напрямку. Але оборона біля Бахмута "з'їла" дуже багато резервів і ресурсів", – припустив Давид Гендельман.

Ситуація в Бахмуті: думки експертів

  • Військовий експерт Олег Жданов наголосив, що раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що ми продовжуватимемо утримувати Бахмут, якщо ситуація не стане критичною. Жданов акцентує: важко оцінити, чи стала вона такою, оскільки повна картина того, що відбувається, відома лише Генштабу.
  • За словами майора запасу ЗСУ Олексія Гетьмана, зараз тривають бої по оточенню Бахмуту вже не такої великої інтенсивності, як раніше. Росіяни не в змозі оточити місто скрізь, тому намагаються "вичавити" наших військовослужбовців хвилею за хвилею, просуваючись на невелику відстань. Але намагаються це робити постійно.
  • Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко вважає, що росіяни не можуть втілити у життя свої плани з оточення Бахмута. За словами Мусієнка, українське командування пропрацьовує 2 – 3 варіанти щодо того, як далі діяти на Бахмутському напрямку.