Данське енергетичне агентство запросило власника трубопроводу, компанію Nord Stream 2 AG, взяти участь в операції і тепер очікує на відповідь від оператора.

Дивіться також "Дивний" танкер упродовж тижня був над "Північними потоками" перед вибухами на них, – ЗМІ

Данія очікує на відповідь Nord Stream 2 AG

Відповідні данські органи обстежили об'єкт, який був помічений біля трубопроводу "Північний потік-2" в Балтійському морі. За їхньою оцінкою, об'єкт не становить безпосередньої загрози безпеці.

З метою подальшого з'ясування природи об'єкта влада Данії вирішила врятувати об'єкт за допомогою Міністерства оборони Данії,
– йдеться у заяві енергетичного агентства країни.

Оператор трубопроводу контролюється російською державною газовою компанією "Газпром". Влада оцінила, що "об'єкт не становить безпосередньої загрози безпеці".

У Кремлі відреагували на пропозицію Данії

У Кремлі позитивно оцінили намір Данії запросити Nord Stream 2 AG для участі в підйомі з дна Балтійського моря невідомого об'єкта.

Давайте подивимося, що за цим далі стоятиме. Але поки що, безумовно, це позитивна новина. Це позитивна новина, коли власник труби запрошується до дуже важливих дій у рамках розслідування,
– сказав прессекретар президента Росії Дмітрій Пєсков.

"Виявлений об'єкт розташований поруч зі швом труб, а шов, як відомо, найбільш вразлива ділянка трубопроводу. Вибух також стався на стику, на шві. Тому дуже важливо, критично важливо в рамках розслідування визначити, що це за об'єкт, чи має він стосунок до терористичного акту. А, судячи з усього, має", – додав прихвостень Путіна.

Він висловився за продовження розслідування. "Це розслідування має бути прозорим, транспарентним, інклюзивним з точки зору участі там усіх зацікавлених сторін", – резюмував Пєсков.

Що відомо про вибухи на Північних потоках

  • Інформація про руйнування на газопроводах з'явилася у ніч з 25 на 26 вересня. Йдеться про руйнування двох трубопроводів "Північного потоку-1", основні для постачання газу до Європи, і тільки одного трубопроводу "Північного потоку-2", на який наклали санкції.
  • Вибухи сталися у водах Швеції та Данії, внаслідок чого відбувся витік газу. У листопаді 2022 року Швеція підтвердила диверсію на "Північних потоках". Також вибухи розслідує Данія і Німеччина.
  • У 2023 році видання The New York Times повідомило, що розвіддані США свідчать нібито про причетність до диверсії "проукраїнської групи". Володимир Зеленський, а також інші офіційні особи в Києві відкинули звинувачення про причетність України до диверсії.