Усе через те, що на деякі регіони дуже важко знайти людей. Про це заявив Генеральний прокурор Руслан Рябошапка у програмі "Що це було?".

Читайте також: Понад 300 прокурорів не змогли пройти перший етап переатестації: як відбувається перевірка

Він також розповів, що у Генеральній прокуратурі хочуть зараз паралельно з атестацією оголосити конкурсний добір приблизно на 100 посад у органи прокуратури.

Це мають бути люди, в яких немає прокурорського досвіду, аби це були "нові обличчя", які зможуть почати прокурорську кар’єру з нижчих сходинок, але, які не мають прокурорського досвіду,
– пояснив Рябошапка.

"Вони повинні бути представниками юридичних професій, мати юридичний досвід й відповідно бути доброчесними. Можуть бути адвокати, колишні судді або ті, хто займався іншою юридичною професією. Щоби розбавити прокурорське середовище людьми, які не знають, що це таке", – додав Генеральний прокурор.

Коротко про історію питання реформи ГПУ• 29 серпня Юрій Луценко написав заяву про звільнення і Рада звільнила його.
• Того ж дня Генпрокурором став на ту мить заступник голови Офісу Президента Руслан Рябошапка.
• І того ж дня, 29 серпня, президент Зеленський вніс у Раду законопроєкт про першочергові заходи із реформування прокуратури
• Зеленський запропонував ліквідувати військову прокуратуру, загалом зменшення штат прокуратури та низку інших змін.
• 19 вересня Верховна Рада прийняла цей закон 259 голосами.
• Закон, до слова, передбачає, що всі прокурори, які бажають і надалі працювати в системі прокуратури, повинні пройти атестацію.
Кінцева мета реформи, кажуть у ГПУ, – це "створення ефективної незалежної прокуратури, якій довіряє суспільство".