Згодом з Державного департаменту Сполучених Штатів Америки пролунало спростування цього повідомлення. Там кажуть, що наказів про евакуацію дипломатів не було.

Також цікаво Через загрозу війни: Британія оновила рекомендації для в'їзду в Україну

Наказу про евакуацію дипломатів США з України не було

Факт спростування наводять у "Голосі Америки". Мовляв, високопосадовець Держдепу заперечив, що відбувається чи невдовзі відбудеться евакуація співробітників посольства США в Україні. Він запевнив, що наказу про евакуацію не було.

Інший представник відомства повідомив, що США завжди ретельно планують дії своїх дипломатів в екстрених ситуаціях.

  • Наразі ж Україна "на 4 рівні щодо рекомендацій стосовно подорожей" через поширення коронавірусу.
  • А ще влада радить громадянам США "бути поінформованими" про загрозу вторгнення Росії.

Відповідно, американці, які зараз перебувають в Україні (враховуючи й дипломатів), повинні знати, що робити у випадку погіршення ситуації.

Хто повідомляв про намір США вивезти дипломатів з України

  • Журналіст Fox News Лукас Томплінсон написав, що родини американських дипломатів поїдуть додому вже з понеділка, 24 січня.
  • У CNN заявили, що посольства США у Києві запросило дозволу у центральної влади на евакуацію другорядних співробітників дипломатичної місії.
  • У Bloomberg запевняли, що США зараз якраз вирішують, чи варто евакуйовувати сім'ї своїх дипломатів з України через зростання російської загрози.

Що цікаво, буквально тиждень тому у США заявляли, що "російська влада готувалася евакуювати членів сімей з посольства Росії в Україні". У Кремлі цю заяву назвали "провокацією".

Актуальне відео: ЗМІ написали, що США евакуюють співробітників з України