Найближчим часом очікується оприлюднення графіку відновлення міжнародних рейсів, зокрема до України. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Читайте також У Казахстані почалося виведення військ ОДКБ

За домовленістю з українським посольством авіакомпанія Air Astana здійснює для громадян України безкоштовне перебронювання квитків на нові авіарейси із Нур-Султана або Алмати,
– сказав він.

МЗС надає допомогу українцям

Дипломати й авіаперевізник працюють над якнайшвидшим відновленням рейсів Алмати – Київ. Посольство зокрема:

  • забезпечує зустріч громадян, які залізничним шляхом прибувають до Нур-Султана для подальшого вильоту до України;
  • допомагає тимчасовим місцем проживання і посадкою на рейси;

Консульський відділ звернувся до компетентних органів Казахстану задля видачі виїзних віз українцям, які у зв'язку із подіями перевищили 90-денний термін безвізового перебування в країні.

Міністерство закордонних справ України продовжує надавати консульську допомогу українцям у Казахстані. Тримаємо питання захисту інтересів наших громадян на особливому контролі,
– додав речник Міністерства закордонних справ.

Протести у Казахстані: коротко

  • Ще 3 січня на вулиці кількох міст в Казахстані вийшли люди. Тоді вони вимагали зниження вартості газу. Влада вимоги виконала, однак мітингувальники вирішили не розходитися.
  • Вони заявили, що це була лише 1 із вимог, а 5 січня ситуація загострилася. Протести охопили 15 міст країни. Через це на усій території Казахстану ввели надзвичайний стан.
  • Президент Касим-Жомарт Токаєв закликав ОДКБ ввести війська. Через кілька годин прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що організація підтримала це прохання.
  • Першою свій контингент ввела Росія. Літаками до Казахстану перевезли військових та спецтехніку. Однак введення військ у Кремлі підтвердили лише ввечері 6 січня.
  • У Казахстані 9 січня заявили про 164 жертви, однак згодом цю інформацію назвали "технічною помилкою". Відомо, що серед загиблих є неповнолітні віком 4 та 11 років.

Масштабні мітинги у Казахстані: дивіться відео