Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у коментарі 24 каналу зазначив, що міністерство взаємодіє із казахстанською владою та урядами іноземних держав задля захисту інтересів українців в Казахстані.
Читайте також У Казахстані арештовують журналістів, які висвітлювали протести
Українці вже не поспішають залишати Казахстан
Раніше приблизно 150 громадян звернулися до українського посольства по допомогу в поверненні на Батьківщину.
У зв'язку із поступовою стабілізацією безпекової ситуації частина з них повідомляє про зміни своїх планів і вирішує залишатися на території Казахстану,
– уточнив Ніколенко.
До Києва днями виконають регулярні рейси
Речник МЗС також додав, що міжнародне авіасполучення із Нур-Султаном повністю відновлене, винятками є лише деякі рейси європейських авіакомпаній.
На 13 і 16 січня заплановані регулярні рейси до Києва, якими можуть скористатися наші громадяни,
– повідомив він.
Відновлюється і транспортне сполучення, зокрема залізничне, між великими казахстанськими містами.
Українське посольство домовилося із казахстанською залізницею про можливість придбання групових квитків для громадян України, які хочуть дістатися до Нур-Султана для подальшого вильоту до Києва.
Дипломати також узгодили з авіакомпанією Air Astana можливість безкоштовного перебронювання квитків на скасовані рейси з Алмати на нові рейси із Нур-Султана. У відомстві рекомендують українцям, які хочуть скористатися цією опцією, завчасно перевіряти наявність місць і дати рейсів.
За інформацією казахстанської сторони, міжнародний аеропорт Астани також готовий до відновлення повноцінної роботи. Про точний час відкриття аеропорту повідомлять пізніше.
Серед постраждалих у Казахстані українців немає
У МЗС наголосили, що українців немає серед постраждалих або затриманих під час останніх подій в Казахстані.
Посольство України підтримує регулярний зв'язок із громадянами, буде продовжувати надавати їм консульську допомогу та інформувати про можливі шляхи виїзду з країни.
Ситуація в Казахстані: головне
- Масштабні протести в країні тривають понад тиждень, однак ситуація загострилася 5 січня. У цей день виникли сутички між активістами та силовиками.
- Через те, що казахські силовики відмовлялися стріляти у власний народ, президент Касим Жомарт-Токаєв звернувся до країн ОДКБ з проханням ввести війська.
- Офіційно, у Казахстані перебуває понад 2 тисячі так званих "миротворців", яким дозволи стріляти у протестувальників.
- 11 січня Токаєв заявив, що через 2 дні війська ОДКБ почнуть відхід з країни, бо їхня місія "успішно завершилася".
- 9 січня влада заявила про 164 жертви, однак згодом цю інформацію назвали "технічною помилкою". Серед загиблих є діти віком 4 та 11 років. Загалом на акціях затримали майже 10 тисяч людей.
Зверніть увагу – наслідки протестів у Казахстані: дивіться відео