Про це сайту "24" в коментарі розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Для Путіна в ідеалі – віддати Україні розбитий, знищений і голодний Донбас, повернути "м’який" вплив на нашу державу, який був раніше, коли в нас було чимало проросійських партій і політиків. Та цього не відбудеться. Путін перестав відчувати Україну,
– наголошує Давидюк.

Як говорить політолог, зараз в політичному просторі є проросійські проекти – від Надії Савченко до Вадима Рабіновича, та це не допоможе Путіну, якому дуже потрібне успішне рішення.

Читайте також: Трамп і Путін – знайомство: чого чекати після зустрічі президентів США і РФ

"Питання Донбасу має стати причиною зняття хоча б частини антиросійських санкцій, особливо персональних, щоб Путін міг покращити свої електоральні відносини. І це буде одним з факторів динамічної виборчої кампанії", – вважає Давидюк.

Через це, як вважає політолог, Путін зараз використовує будь-які можливості, щоб вплинути на американського президента Трампа. При цьому президенту РФ фактично вдалося похитнути трансатлантичний союз між США і Європою, який, по суті, став тепер двовекторним. І саме до європейського вектору знаходиться в опозиції Путін.

З Трампом Путіну цікаво. Але він добився того, щоб навіть в ЄС відбулося певне розділення. Це певним чином його перемога. Але важливо, щоб, незважаючи на ці проблеми, не був легалізований Крим у статусі частини Росії, і ми не отримали федералізований Донбас,
– підкреслив Микола Давидюк.

Нагадаємо, 7 липня на саміті G20 відбулася зустріч Дональда Трампа і Путіна. За словами Трампа, санкції, введені проти Росії через конфлікт на Донбасі та анексію Криму, не обговорювалися.