У Дніпропетровській області прогримів потужний вибух, який почули навіть на Запоріжжі.

Дивіться також Вже 3 години: Ігнат назвав причину тривалої повітряної тривоги в Україні

Ворог міг вдарити балістикою по Дніпропетровщині

Близько 12:00 Повітряні сили анонсували загрозу балістики для Донеччини, Запоріжжя, Харківщини та Дніпропетровщини. Десь о 14:50 на Дніпропетровщині пролунав вибух такої сили, що його відгомін можна було почути на Запоріжжі. Офіційної інформації щодо вибуху наразі немає. Про нього пишуть моніторингові канали.

О 15:03 загроза зникла для Дніпра і Харкова. Відбій для Запоріжжя ще не давали.

Росія вдарила "Шахедами" по Нікополю: є загиблий

Сьогодні вдень Дніпропетровщина опинялася також і під атакою "Шахедів". Як повідомили у Дніпровській ОВА, пообіді противник завдав ударів по Нікополю двома дронами-камікадзе.

Унаслідок атаки загинула 67-річна жінка. Осколкових поранень зазнав чоловік 68 років. Його госпіталізували. Наслідки ще уточнюються.

Також відомо, що вдень сили ППО збили російський безпілотник у Криворізькому районі.

Ігнат пояснив, чому тривога тривала так довго

Три години повітряної тривоги – явище доволі незвичне. За словами речника Повітряних сил, ворожий МіГ перебував у повітрі більшу кількість часу, ніж зазвичай, бо противник змінив завдання. Наразі окупанти відпрацьовують дозаправлення у повітрі, тому час перебування у польоті збільшується майже вдвічі. Втім, каже Юрій Ігнат, це не означає відсутність небезпеки і радить громадянам скористатися укриттям під час повітряних тривог.

Нічна атака окупантів: що відомо

  • У ніч проти 10 листопада росіяни запустили по Україні 6 ударних безпілотників, а також дві авіаційні керовані ракети. Силам ППО вдалося знищити 5 "Шахедів" та 1 ракету.
  • На Київщині, зокрема, тривога тривала майже півтори години. Протягом цього часу там активно працювала протиповітряна оборона. Влучань та постраждалих немає.
  • На Черкащині уламки ворожого дрона впали у приватному секторі – ушкоджень зазнали декілька будинків.
  • Юрій Ігнат пояснив, чому на Заході збивати дрони противника складніше, ніж в інших регіонах. Справа полягає у рельєфі. Якщо у південних регіонах переважає рівнина, то на Заході – пагорби і ліси, а це ускладнює видимість ворожих цілей.