В Україні 10 листопада оголосили повітряну тривогу, яка стала аномально тривалою. Вона пов'язана зі зльотом МіГ-31.
Дивіться також Росіяни наступають по всьому фронту: як за тиждень змінилася карта бойових дій
Ворог має інші завдання
За словами речника Повітряних сил Юрія Ігната, зараз завдання ворога дещо змінилися. Про це він розповів у етері телемарафону.
Зараз вони відпрацьовують дозаправку у повітрі. Зрозуміло, що час перебування МіГа у повітрі зростає фактично удвічі,
– сказав він.
Він наголосив, що зараз тривалість таких тривог становить понад 2,5 години.
Водночас краще не нехтувати безпекою та не ігнорувати повітряні тривоги. Під час загрози потрібно перебувати в укритті або хоча б користуватися правилом двох стін. Звичайна обережність може врятувати життя.
Під атакою ворожих безпілотників опинилися Київщина та Черкащина
У ніч проти 10 листопада Росія вкотре запустила по Україні 6 ударних безпілотників, а також дві керовані авіаційні ракети. Сили ППО знищили 5 "Шахедів" та одну ракету Х-59 в межах Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської, Полтавської та Київської областей.
Так, на Київщині тривога тривала майже півтори години. Там активно працювала протиповітряна оборона. На щастя, минулося без влучань та постраждалих.
Тим часом на Черкащині уламки збитого "Шахеда" впали у приватному секторі. Пошкоджень зазнали кілька будинків.
Ігнат пояснив, чому на Заході складніше збивати "Шахеди"
- За словами Юрія Ігната, у західних областях Повітряним силам через ландшафтні особливості місцевості значно важче збивати ударні безпілотники типу "Шахед".
- Так, за його словами, якщо у південних регіонах переважає рівнина, то в західних областях – багато лісів і пагорбів. Ці умови ускладнюють візуальну видимість ворожих цілей.
- Тож мобільні групи можуть чути "Шахед", але щоб дрон знищити, його потрібно ще й бачити. Та додав, що погана видимість скорочує час, за який захисники мають збити дрон. Тож, імовірність, що дрон долетить до цілі – вища.