Україна наполягає на режимі тиші
Українська сторона продовжила наголошувати на необхідності дотримання режиму тиші у зоні бойових дій на Донбасі. Про це повідомила пресслужба Офісу Президента.
Читайте також Сепаратистів на переговори щодо Донбасу кличе ОБСЄ, – Резніков
Про що говорили на засіданні ТКГ
- Україна наполягає, щоб російська сторона надала доступ представникам моніторингової місії ОБСЄ на окуповані території.
- Представники ОБСЄ повідомили про те, що на території ОРДЛО зафіксували сліди важкої техніки.
- Учасники обговорили питання щодо нових ділянок розведення сил.
- ОБСЄ відзначила роботу України щодо реалізації плану розмінування.
- Також однією з тем зустрічі стало обговорення відкриття нових контрольних пунктів в'їзду – виїзду на лінії розмежування. Передусім мовиться про Золоте. Наголосили і на необхідності забезпечити безперешкодний перетин КПВВ абітурієнтам під час вступної кампанії.
- Українська делегація наголосила, що вибори на тимчаcово окупованих територіях можливі лише тоді, коли виведуть іноземні війська з ОРДЛО та роззброять військові формування. Голосування може відбутись, коли Україна отримає контроль над кордоном, на території зможуть діяти українські ЗМІ та проводити кампанію українські партії.
- Вже на наступному засіданні ТКГсподіваються обговорити списки для звільнення утриманих осіб.
Що було на попередньому засіданні Тристоронньої контактної групи
22 травня відбулося позачергове засідання безпекової підгрупи ТКГ з урегулювання ситуації на Донбасі, скликане за ініціативою України. Жодних рішень ухвалено не було, але обидві сторони – Україна та Росія – повідомили про "заперечення очевидних фактів" з боку іншої сторони.
Хто входить до складу оновленої делегації України?– Олексій Резніков (перший заступник глави делегації) – віцепрем'єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України;
– Олександр Мережко (заступник глави делегації) – голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, народний депутат України;
– Юлія Свириденко (представниця України в робочій підгрупі з соціально-економічних питань) – заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України;
– Андрій Костін (представник України в робочій підгрупі з політичних питань) – голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, народний депутат України;
– Олександр Поліщук (представник України в робочій підгрупі з безпекових питань) – заступник міністра оборони України;
– Галина Третьякова (представниця України в робочій підгрупі з гуманітарних питань) – голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народна депутатка України.