Зона бойових дій

Про ситуацію на Донбасі станом на 7:30 6 вересня оприлюднив прес-центр Об’єднаних сил. Відповідний допис з’явився на фейсбук-сторінці штабу.

Що відбувалося попередньої доби Неподалік Авдіївки ворог обстріляв українських захисників з гранатометів

Українські військові підкреслюють, що наразі режим тиші на Донбасі зберігається всією лінією зіткнення.

Українські захисники продовжують сумлінно виконувати завдання за призначенням і є готовими миттєво реагувати на будь-які зміни оперативної обстановки. Також українські воїни повністю контролюють ситуацію в районі проведення операції,
– зазначають у пресцентрі ОС.

Пожежі на Донбасі

Також у штабі повідомили, що військовослужбовці ЗСУ спільно з представниками ДСНС та особовим складом інших підрозділів Об'єднаних сил продовжують боротьбу з масштабними лісовими та степовими пожежами.

Уже ліквідовано пожежі поблизу Красногорівки, Гладосового, Валуйського та Новгородського. А станом на ранок 6 вересня вогонь загасили і поблизу Верхньоторецького.

Проте під час гасіння пожежі біля останнього полум’я відрізало від решти особового складу двох українських воїнів. Пошуки бійців тривають.

Наразі продовжують гасити пожежу поблизу Луганського, а в районі Трьохізбенки, Лопаскиного та Лобачева осередки загорання вдалося локалізувати.

До теми Чергова пожежа: на Донеччині через займання трави загорілись будинки

Пресцентр Об'єднаних сил про ситуацію на Донбасі станом на ранок 6 вересня: відео

Режим припинення вогню на Донбасі: основне

Повне та всеосяжне припинення вогню на Донбасі розпочалося з 00:01 27 липня 2020 року. Його погодили Україна та Росія, а також підтримує ОБСЄ. Відповідне рішення ухвалили на зустрічі мінської Тристоронньої контактної групи.

Що він передбачає

  • Заборона на наступальні й розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів літальних апаратів сторін.
  • Заборона на застосування вогню.
  • Заборона на розміщення важкого озброєння у населених пунктах та їх околицях.
  • Ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомляє про це всіх її учасників.
  • Створення та залучення координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню.
  • У відповідь вогонь у разі наступальних дій допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий за наказом відповідного керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм.

Важливо Пушилін анонсував обстріл українських позицій: Україна скликає засідання ТКГ

Карта окупованих територій
Карта окупованих територій України на сході / Інфографіка 24 каналу