Майку Джонсону вдалося побудувати діалог і з республіканцями, і з демократами та створити коаліцію своїх прихильників. Це 24 Каналу зауважив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок.

Читайте також Не міг змиритися з незалежністю: Трамп за президентства вважав, що Україна має бути з Росією

Джонсон створив коаліцію

Валерій Клочок зазначив, що Майк Джонсон створив собі коаліцію з республіканців і демократів, яка сьогодні налічує більшість у Палаті представників США. Він дуже добре веде переговори з демократами.

Джонсон дійсно дуже вдало балансує зараз між республіканцями та демократами, підготував відповідний законопроєкт і вчора погодив його з Трампом. Трамп, розуміючи, що далі він не може вже керувати цим процесом. Кризою, яку він створив, блокуючи допомогу Україні, висуваючи вимоги демократам,
– сказав він.

Демократи також стали перед вибором. Вони отримають критику з боку світу, якщо не погодяться навіть на позику. Трамп розуміє, що не доб'ється виконання всіх своїх вимог. Він бачить, що вже є сформована коаліція.

"Це історія про політичний компроміс, який досягався за допомогою Джонсона. Він тут зіграв дуже майстерно. Зараз фактично йому вдалося залучитися підтримкою демократів. Цей документ буде проголосований. Трамп його похвалив", – вважає аналітик.

Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" впевнений, що за позику для України проголосують. Ймовірно, законопроєкт отримає абсолютну більшість. Там можуть бути незначні зміни, які швидко пройдуть, і цей документ може бути дуже швидко підписаний. Це дуже хороша новина.

Трамп не проти допомоги, але є нюанс: що відомо

  • У п'ятницю, 12 квітня, спікер Палати представників Майк Джонсон обговорював з офіційними особами Білого дому проєкт щодо допомоги Україні та Ізраїлю. Після цієї зустрічі він поїхав до Дональда Трампа на віллу Мар-а-Лаго.
  • Після зустрічі зі спікером Палати представників колишній президент США заявив, що не проти надання допомоги Україні, але вона має виділятися не як "подарунок", а як позика. Він додав, що Європа "має активніше долучатися та давати гроші. Вони мають давати щось співмірне".
  • Після такої заяви Трампа про позику демократи в обох палатах Конгресу заявили, що готові говорити про допомогу України. Зокрема, вони зауважили, якщо позика допоможе вийти з глухого кута, то вони готові її підтримати. Однак цей варіант вони схвалюють найменше.
  • Зауважимо, що раніше Трамп висловлювався проти надання допомоги від США. Він аргументував це тим, що це "не має життєво важливих інтересів США", а також наголошував, що це питання має лягти на Європу.