Про плани спікера Палати представників США повідомив лідер республіканців Стів Скаліз.

Дивіться також "Потреба критична": у США відреагували на масований удар Росії по українській енергетиці

Джонсон веде перемовини з Білим домом: що пропонує

Стів Скаліз заявив, що Джонсон веде переговори з представниками Білого дому про пакет, який відрізнятиметься від сенатського, щодо зовнішньої безпеки на 95 мільярдів доларів і включатиме кілька вимог республіканців.

Це сталося після того, як Джонсон впродовж кількох місяців відкладав надання допомоги, яка забезпечить Київ украй необхідними боєприпасами та зброєю, намагаючись знайти слушний час для просування пакету.

Жодної угоди досягнуто не було. Очевидно, що угода має бути досягнута не тільки з Білим домом, а й з нашими власними членами,
– заявив Скаліз.

Джонсон поїде на "консультацію" і до Трампа

Крім того, Джонсон 12 квітня планує поїхати до клубу колишнього президента США Дональда Трампа Мар-а-Лаго у Флориді для зустрічі.

Джонсон протягом останніх тижнів консультувався з ним щодо фінансування України, щоб заручитися його підтримкою – або принаймні щоб не дати йому відкрито виступити проти цього пакета.

Сенатор Марквейн Маллін, республіканець з Оклахоми, заявив цього тижня, що вони з Трампом "глибоко" обговорили з Джонсоном шляхи просування допомоги Україні.

Наразі невідомо, чи висловить Трамп якусь політичну підтримку пакета.

В AP зазначили, що Джонсон перебуває між республіканською конференцією, яка розділилась у питанні підтримки України, а також двома претендентами на посаду президента, які ворогують з приводу позиції США щодо війни в Україні та решти світу загалом.

Зокрема, президент США Джо Байден неодноразово дорікав республіканцям за відмову допомогти Україні, кажучи, що вони виконують волю Путіна і шкодять безпеці США. Тим часом Дональд Трамп, ймовірний кандидат від республіканців, заявив, що хоче підштовхнути США до більш ізоляціоністської позиції.

Раніше повідомлялося, що основний мотив Джонсона щодо змін у законопроєкті – "не дарувати" Україні допомогу. Він наполягає, аби підтримка була у форматі кредиту або ленд-лізу.